Home / Aktualności / Był etat, już go nie ma
zaklad karny

Był etat, już go nie ma

Gdy na początku września Zakład Karny we Włodawie ogłosił nabór na stanowisko strażnika więziennego, chętni zaczęli walić drzwiami i oknami. Na jeden etat zgłosiło się 46 kandydatów. Zaliczanie kolejnych etapów naboru poszło jednak na marne. Etat został przeniesiony do Białej Podlaskiej.

Praca w zakładzie karnym nie należy do łatwych, bo – jak mówią sami strażnicy więzienni – to zadanie ekstremalne. Stres, agresja osadzonych i ciągłe przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach nie zraziły jednak kandydatów, którzy starali się o pracę „klawisza” w Zakładzie Karnym we Włodawie. Skusiła ich wizja pewnej pensji, finansowych dodatków, w tym tzw. „mundurówki”, „trzynastki” i emerytury po 15 latach pracy.
Każdy z 46 kandydatów musiał spełnić szereg wymogów formalnych, np. nie być karanym, mieć odpowiednie predyspozycje psycho-fizyczne, oraz przejść kolejne etapy rekrutacji. Kandydaci we wrześniu przeszli rozmowę kwalifikacyjną i testy sprawnościowe w Lublinie. W październiku, tuż po pierwszych etapach rekrutacji, sprawa ucichła. Kandydaci, czekając na jakieś wieści dotyczące naboru, zaczęli się niecierpliwić. – Nie wiem, co się dzieje. Nikt do mnie nie dzwonił i nie informował, co dalej z naborem. Słyszałem, że został wstrzymany, a wolny etat przeniesiono gdzieś indziej. Tyle zachodu na nic – mówi jeden z kandydatów do pracy. Do Ryszarda Wojarnika, dyrektora Zakładu Karnego we Włodawie, również nie dotarły żadne informacje. – Nabór został wstrzymany, ale nie zamknięty. Co będzie z wolnym etatem? Nie wiem, ale liczę na to, że do nas wróci. Niestety, to nie zależy już ode mnie, tylko od Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej – tłumaczy. Nieoficjalne doniesienia naszego Czytelnika potwierdził jednak Jacek Zwierzchowski z Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie. – W związku z utworzeniem Oddziału Zewnętrznego w Zabłociu Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej dyrektor okręgowy zadecydował przenieść tam wolny etat z Włodawy. Postępowanie rekrutacyjne, które prowadzono we włodawskim zakładzie, zostało umorzone – wyjaśnia.

źródło: nowy tydzień

 

 

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

14 odwiedzających teraz
1 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 12:33 am UTC
Ten miesiąc: 28 o godz. 02-02-2023 08:59 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC