Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Burmistrz uśmiechnięty
ratusz miasto

Burmistrz uśmiechnięty

Najważniejszym punktem XXXVIII sesji Rady Miejskiej we Włodawie było udzielenie absolutorium burmistrzowi Włodawy z tytułu wykonania budżetu za 2016 r. Głosowanie pokazało siłę włodarza miasta – 13 radnych było za, tylko 2 się wstrzymało. Wakacje rozpoczął zatem burmistrz w doskonałym humorze.

 Zanim jednak były głosowania, wcześniej radni zadali kilkanaście interpelacji. Zaczął jak zwykle Krzysztof Flis. Pytał m.in. o kompleks boisk przy SP nr 2, o ławeczki w mieście, które są w opłakanym stanie, o źle zrobiony wjazd przy ul. Kościelnej, o wyrok w głośnej sprawie zwolnionej urzędniczki ratusza oraz o rosnące zadłużenie mieszkańców wielu mieszkań komunalnych, którzy miastu nie płacą latami. Prosił także o więcej miejsc parkingowych podczas przebudowy ul. Żeromskiego i Sienkiewicza.

Radny Erazm Meniów pytał o rozstrzygnięcie plebiscytu na realizację tzw. budżetu obywatelskiego (Okopiec czy stadion?), o termin rozpoczęcia remontu ul. Żeromskiego, Mielczarskiego i Sienkiewicza i o trawnik koło Czworoboku od strony zegara.
Elżbieta Wołoszun zainteresowała się sprawą, które placówki przygotowały letni wypoczynek oraz reorganizację urzędu, konieczność usunięcia uschniętych konarów przy ul. Koszarowej (róg Piłsudskiego). Apelowała również o zamontowanie ławeczek przy ścieżce rowerowej prowadzącej nad Białe.
Lucjan Gąsiorowski prosił o remont ul. Nadrzecznej oraz pytał o to, dlaczego na duże imprezy wynajmuje się zewnętrzne firmy ochroniarskie, a nie korzysta się wyłącznie ze straży miejskiej.
Mirosława Dynkiewicz apelowała o remont ul. Kościelnej, porządkowanie ul. Sejmowej oraz naprawdę wjazdu przy ul. Kołłątaja. Pytała też, dlaczego podczas Dni Włodawy atrakcje dla dzieci były tak drogie.
Renata Kapelko poruszyła kwestię potrzeby instalacji spowalniaczy przy jednej z ulic obok SP nr 2, a Marek Flis chciał naprawy ulicy prowadzącej na cmentarz komunalny. Na koniec zapytań wiceprzewodnicząca Joanna Szczepańska zwróciła uwagę na brak barierek na drugim zakręcie prowadzącym do Okuninki.
Następnie radni podjęli kilka uchwał, z których najważniejsza była ta dotycząca udzielenia absolutorium burmistrzowi z tytułu wykonania budżetu za 2016 r. Po niemal jednogłośnym udzieleniu tego absolutorium włodarzowi i pani skarbnik już do samego końca sesji uśmiech nie schodził z twarzy. Radni przyjęli także stanowisko w sprawie przywrócenia Rejonu Energetycznego Włodawa. Zapoznali się także z sprawozdaniem z realizacji Programu współpracy Gminy Miejskiej Włodawa z organizacjami pozarządowymi w roku 2016.
Odpowiedzi na interpelacje były krótkie, jak i same zapytania. Z ciekawszych odpowiedzi: Urzędniczka wygrała w sądzie, ale ratusz czeka na pisemne uzasadnienie wyroku i się zastanowi, czy składać odwołanie; strażników miejskich jest za mało, by mogli samodzielnie zabezpieczać duże imprezy; zadłużenie mieszkań komunalnych już nie wzrasta; za darmo dla dzieci podczas Dni Włodawy było m.in. oglądanie sportowych aut.

źródło: Nowy Tydzień  (pk)

About TV Włodawa

30 odwiedzających teraz
14 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 07:53 am UTC
Ten miesiąc: 177 o godz. 04-01-2018 05:39 pm UTC
Ten rok: 177 o godz. 04-01-2018 05:39 pm UTC