Home / Bieda – straszna rzecz
powiat wlodawa

Bieda – straszna rzecz

Ponad 60-letni schorowany mężczyzna z osiedla w Dębowcu (gmina Urszulin) zamknął się w swoim mieszkaniu i przez kilka dni nie chciał nikomu otworzyć drzwi. Zaniepokojeni sąsiedzi powiadomili opiekę społeczną. Twierdzą, że GOPS nie bardzo spieszył się, by sprawdzić, co się dzieje z jego podopiecznym.

 

- To bardzo schorowany i biedny człowiek. Jemu nie wystarcza nawet na jedzenie, a podobno niedawno ktoś jeszcze okradł go z pieniędzy. Jak go ostatnio widziałam, był w opłakanym stanie. Mówił, że zamknie się w domu i albo umrze sam, albo się wykończy. I rzeczywiście się zamknął – opowiada jeden z sąsiadów pana Kazimierza. – Przez kilka dni próbowaliśmy się do niego dostać, ale on nikomu nie otwierał. Powiadomiliśmy GOPS, bo on korzystał z jego pomocy. Nie mogąc się doczekać wizyty pracownika GOPS-u, poprosiliśmy o pomoc waszą redakcję. Dopiero jak zainteresowaliście się sprawą, ktoś się tu w środę pofatygował.

GOPS odpiera zarzuty. – Nasza pracownica była tam w ciągu ostatnich kilku dni, ale nikt jej nie otwierał. 13 czerwca poszliśmy tam z policją i zarządcą budynku. Mężczyzna był w złym stanie, sprawiał wrażenie nieobecnego i obojętnego. Na jego prośbę wezwaliśmy pogotowie, które zabrało go do szpitala. Mężczyzna jest naszym podopiecznym, udzieliliśmy mu wszelkiej pomocy, jakiej od nas oczekiwał – mówi Ewelina Furek, pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Kiedy pan Kazimierz wyjdzie ze szpitala, będziemy mu pomagać – zapewnia.

Daniel Eustrat, rzecznik policji we Włodawie, potwierdza wersję GOPS-u. – O sytuacji policję z Urszulina poinformowała kierowniczka GOPS. W obawie o życie mężczyzny zarządca budynku w asyście policji wyważył drzwi do jego mieszkania. W środku policjanci zastali mężczyznę, który siedział na łóżku i pozostawał obojętny na interwencję. Dalej zajęli się nim pracownicy GOPS – opowiada rzecznik.

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

7 odwiedzających teraz
1 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 05:36 am UTC
Ten miesiąc: 56 o godz. 03-26-2023 03:16 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC