Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Biblioteka odkrywa tajemnice (GALERIA)
600x0_mbp-end-6-regio

Biblioteka odkrywa tajemnice (GALERIA)

Takiej biblioteki będzie mogło pozazdrościć Włodawie wiele miast nie tylko w województwie lubelskim. Będzie to nowoczesna placówka, w której zastosowano nowatorskie rozwiązania nie tylko technologiczne, ale również architektoniczne.

Wszystkie swoje walory odkryje w środę 24 października po południu, ale Informacyjnej Agencji Samorządowej już teraz ujawnia część atrakcji dla czytelników. Prezentowana fotogaleria zawiera pierwsze zdjęcia wnętrza biblioteki, które IAS uzyskała za pośrednictwem Urzędu Miejskiego we Włodawie. Budynek przy ul. Przechodniej przeszedł gruntowną modernizację. Ekipy remontowe dobudowały poddasze do części administracyjnej, przebudowały i na nowo zaaranżowały całe wnętrze, zainstalowały windę dla osób niepełnosprawnych, wymieniły wewnętrzne instalacje. W bibliotece powstały bardzo nowoczesne wypożyczalnie i czytelnie, a także sala konferencyjna, komputerowa i wystawowa. Do innowacyjnie zaaranżowanych pomieszczeń zostały zakupione nowe meble, a także wysokiej klasy sprzęt komputerowy i elektroniczny wraz z systemami zabezpieczeń. Działalność odnowionej biblioteki będzie się opierać na multimedialnej idei SMO, czyli słowo, muzyka, obraz. Do obsługi czytelników zostanie zastosowany elektroniczny system, dzięki któremu będzie można m.in. sprawdzać czy i jakie pozycje są dostępne lub zarezerwować je na konkretny termin. Będzie się to odbywać na podstawie elektronicznych kart, które niebawem będą rozprowadzane wśród czytelników. Pełny księgozbiór ma się znaleźć w elektronicznej bazie danych do końca roku. Oprócz remontu budynku i zakupu wyposażenia, projekt pod nazwą „Poprawa dostępności do zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej dla mieszkańców Włodawy” obejmuje informatyzację jej zasobów i przygotowanie portalu internetowego biblioteki. Koszt całej inwestycji to ponad 2,5 miliona złotych, z czego ponad połowę samorząd pokryje ze środków pozyskanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013. Cykl spotkań i innych wydarzeń zaplanowanych z okazji otwarcia odnowionej siedziby włodawskiej książnicy rozpocznie się o 14.30 i potrwa co najmniej do 20.00. Na program uroczystości, oprócz podsumowania jednej z najważniejszych inwestycji ostatnich lat, złożą się spotkania z ilustratorką książek, alternatywna zabawa multimedialna oraz projekcja niemego filmu z… muzyką na żywo.

źródło: UM

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

10 odwiedzających teraz
1 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 13 o godz. 12:23 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 11-21-2022 06:26 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC