Home / Aktualności / Biblioteka nie tylko miejska?
600x0_biblioteka2012-6-po-remoncie_1

Biblioteka nie tylko miejska?

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie realizuje nie tylko swoje zadania statutowe. W ramach porozumienia z samorządem powiatowym pełni też rolę placówki powiatowej, ale czy tak będzie również w przyszłym roku, tego jeszcze nie wiadomo.

Umowa między miastem i powiatem, która została podpisana w 2007 roku, przewidywała, że na realizację zadań powiatowych, w tym utrzymanie jednego etatu, placówka będzie otrzymywać rocznie 40 tysięcy złotych. W ostatnich latach biblioteka została rozbudowana i gruntownie zmodernizowana oraz wyposażona w nowoczesne urządzenia i sprzęt. Obecnie jest uznawana za jedną z najnowocześniejszych tego typu placówek w regionie. Od chwili otwarcia nowego obiektu rozszerza swoją działalność i wprowadza do swojej oferty coraz to nowe propozycje. Może też nadal realizować zadania powiatowe, w zdecydowanie większym zakresie niż do tej pory.

By jednak tak się stało miasto chce podpisać z samorządem powiatowym nowe porozumienie, które zakłada m.in. nowe zadania powiatowe, a tym samym wyższe koszty. Z szacunkowych obliczeń wynika, że powinna to być kwota około 80 tysięcy złotych, obejmująca profesjonalną realizację zadań powiatowych w pełnym wymiarze, w tym utworzenie drugiego etatu. – Taką propozycję przekazaliśmy starostwu powiatowemu i czekamy na odpowiedź. To ważne, ponieważ pracujemy nad przyszłorocznym budżetem, który dotyczy także środków na funkcjonowanie biblioteki – mówi burmistrz Włodawy Jerzy Wrzesień. Autorzy propozycji nowego porozumienia deklarują, że może być ona jeszcze negocjowana. Poza tym samorząd powiatowy może zlecić realizację tego zadania innej placówce na terenie powiatu.

Ostatecznych rozstrzygnięć w tej sprawie jeszcze nie ma, ale decyzje powinny zostać podjęte w najbliższych dniach.

źródło: IAS

 

 

 

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

15 odwiedzających teraz
3 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 31 o godz. 08:10 am UTC
Ten miesiąc: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC