Home / Na Sygnale / Bezpieczne podróże
kwp

Bezpieczne podróże

Podczas dwudniowej akcji zorganizowanej przez Włodawski Dom Kultury i Komendę Powiatową Policji we Włodawie znany podróżnik Maks Skrzeczkowski spotkał się z dziećmi i młodzieżą z placówek oświatowych na terenie miasta. Spotkanie miało na celu uświadomienie wszystkim, że wiara i niepoddawanie się przeciwnościom losu pomagają zrealizować własne marzenia. Przedstawiciel Policji przypomniał jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

W miniony czwartek i piątek znany podróżnik Maks Skrzeczkowski spotkał się z dziećmi i młodzieżą z placówek oświatowych na terenie miasta. Spotkanie było możliwe dzięki zaproszeniu podróżnika przez Dyrektora WDK Bogusława Smolika i miało na celu uświadomienie wszystkim, że dzięki wierze i niepoddawaniu się napotkanym przeszkodom można zrealizować własne marzenia. Podróżnik przedstawił ciekawą prezentację fotograficzną ukazującą życie ludzi na różnych kontynentach naszego globu zwracając uwagę na ich kulturę i obyczaje.

Przedstawiciel włodawskiej Policji poruszył temat związany z bezpiecznym planowaniem podróży zagranicznej. Zwrócił uwagę na odpowiednie zachowywanie się na terytorium danego kraju, przestrzeganie jego praw i obyczajów. Policjant wspólnie z podróżnikiem przypomnieli o odpowiednim ubiorze, który nie powinien nas wyróżniać z tłumu oraz o przechowywaniu gotówki w kilku różnych miejscach przy sobie.

Na zakończenie spotkania przypomniano młodzieży zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Sierż. sztab. Daniel Eustrat zademonstrował jak należy przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową oraz omówił, co należy zrobić zanim przystąpimy do bezpośredniego ratowania życia drugiej osobie.

źródło: DE KWP

About TV Włodawa

11 odwiedzających teraz
2 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 12:12 am UTC
Ten miesiąc: 38 o godz. 02-06-2023 05:45 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC