Home / Kultura / Sztuka / Bezpieczne Ferie na wesoło w Bibliotece Publicznej (VIDEO)
ferie

Bezpieczne Ferie na wesoło w Bibliotece Publicznej (VIDEO)

Policjanci spotkali się z dziećmi, które nie wyjechały na tegoroczny wypoczynek zimowy. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej i miało na celu przypomnienie wszystkim zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Funkcjonariusze przypomnieli najmłodszym i ich opiekunom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachowania w sytuacji kontaktu z agresywnym zwierzęciem oraz podczas kontaktu z nieznajomym. Dzieci mogły lepiej przyswoić wiedzę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzięki niestandardowym zajęciom połączonym z zabawą, śpiewem i tańcami.
            Policjanci Komendy Powiatowej Policji we Włodawie w ramach programu prewencyjnego ,,Bezpieczne Ferie 2014” spotkali się wczoraj z dziećmi, które nie wyjechały na tegoroczny wypoczynek zimowy. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej i miało na celu przypomnienie wszystkim zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego.
           

Tegoroczne ferie, upływające pod hasłem ,,W bajkowej Krainie czas zdrowo płynie”, obfitują mnóstwem atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców. Również wczoraj włodawscy policjanci pokazali jak przez świetną zabawę, śpiew i taniec można przekazywać maluchom wiedzę dotyczącą jakże ważnego bezpieczeństwa. W niestandardowy sposób funkcjonariusze przypomnieli dzieciom i ich opiekunom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachowania w sytuacji kontaktu ze zwierzęciem oraz podczas kontaktu z nieznajomym.
            Na zakończenie spotkania wszystkim dzieciom i ich rodzicom rozdane zostały odblaski, które sprawią, że będą oni lepiej widoczni na drodze, a przez to bardziej bezpieczni.
            Pamiętajmy, że akcja ,,Bezpieczna Ferie” adresowana jest również do wszystkich opiekunów wypoczywających dzieci i młodzieży, rodziców oraz kierowców, którzy powinni zachować szczególną ostrożność.
DE KWP 

About TV Włodawa

14 odwiedzających teraz
0 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 01:24 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC