Home / Na Sygnale / Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń
bezpieczna

Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń

bezpiecznaPolicjanci spotkali się z uczniami jednego z włodawskich ogólniaków. Od policjantów młodzi ludzie dowiedzieli się o szeroko rozumianym bezpieczeństwie własnym i swoich bliskich. Lekcje na terenie szkoły odbyła się w ramach Ogólnopolskiego Konkursu ,,Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń”, nad którym patronat sprawuje m.in. Komenda Główna Policji.

włodawscy policjanci gościli w I Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie. Celem wizyty było przeprowadzenie lekcji z licealistami, podczas których młodzi ludzie mogli dowiedzieć się o szeroko rozumianym bezpieczeństwie własnym i swoich bliskich.

    Do spotkań w salce gimnastycznej I LO doszło dzięki przystąpieniu szkoły do Ogólnopolskiego Konkursu ,,Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń”, nad którym patronat sprawuje m.in. Komenda Główna Policji.

    Spotkania odbyły się w dwóch turach, w których udział wzięło łącznie ponad 300 uczniów. Podczas spotkań stróże prawa przedstawili wszystkim klasom materiał filmowy obrazujący jakie zachowania kierowców mogą doprowadzić do wypadku drogowego i jakie mogą być jego skutki. Licealiści obejrzeli również film dotykający problemów osób uzależnionych od narkotyków i dopalaczy. Ponadto przybliżono uczniom zagrożenia karne za posiadanie i udzielanie środków odurzających oraz konsekwencje zdrowotne ich zażywania. Wszyscy dowiedzieli się również jak należy postępować i bronić się przed wciągnięciem do nieformalnych grup młodzieżowych.

    Panująca cisza podczas spotkania, uwaga z jaką młodzież przyswajała przekazywaną wiedzę oraz zadawanie przez nią trafnych pytań mogą świadczyć o dużym zainteresowaniu licealistów poruszaną tematyką.

źródło: KPP

 

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

11 odwiedzających teraz
0 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 27 o godz. 12:51 pm UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC