Home / Na Sygnale / Bezpieczna droga z policjantem.
30364215456211

Bezpieczna droga z policjantem.

Policjanci spotkali się z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych na terenie miasta. Blisko 500 dzieci dowiedziało się od mundurowych o szeroko rozumianych zasadach bezpieczeństwa. Spotkania z najmłodszymi miały również na celu rozwinięcie u nich postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.
 
W związku z rozpoczęciem się roku szkolnego włodawscy policjanci ruszyli do szkół, przedszkoli i ośrodków szkolno-wychowawczych, by przypomnieć dzieciom i młodzieży o zasadach bezpieczeństwa. Tylko w tym tygodniu stróże prawa odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 2, Szkołę Podstawową w Orchówku i Szkołę Podstawową nr 3 we Włodawie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy na terenie miasta.
 
W spotkaniach z policjantami wzięło udział blisko 500 młodych ludzi, którzy dowiedzieli się od mundurowych o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze oraz o zagrożeniach wynikających z ich nie przestrzegania. W przekazaniu dzieciom wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pomagała stróżom prawa znana i lubiana przez najmłodszych postać bajkowa,,SpongeBoba”. Wszyscy dzięki filmowi oraz wyświetlonej prezentacji multimedialnej mogli lepiej przyswoić zasady bezpieczeństwa oraz znaczenie znaków drogowych. Ponadto policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się rowerem, korzystania ze ścieżek rowerowych i chodników. Stróże prawa przestrzegali również wszystkie dzieci przed rozmową z nieznajomą osobą.
 
Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od policjantów drobne upominki w postaci m.in. odblasków, które sprawią, że będą lepiej widoczni na drogach, a przez to bardziej bezpieczni. Dzieci wyrażając swoją wdzięczność za przeprowadzone spotkania ofiarowały swoim gościom bukiety uśmiechów, własnoręcznie wykonane prace plastyczne dotyczące bezpiecznych zachowań oraz podziękowania w formie dyplomu.
 
         D.E.

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

9 odwiedzających teraz
0 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 02:48 am UTC
Ten miesiąc: 28 o godz. 02-02-2023 08:59 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC