Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / Bezpieczna droga do szkoły w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Włodawie
68-81343

Bezpieczna droga do szkoły w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Włodawie

Pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się dzisiaj spotkanie z policjantem włodawskiej komendy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Włodawie. Mundurowi rozmawiali z podopiecznymi placówki o zasadach prawidłowego zachowania na drogach oraz stosowania się do znaków drogowych i sygnalizatora świetlnego. Spotkanie było doskonałą okazją do powtórzenia zasad ruchu drogowego. Na koniec policjanci przeprowadzili quiz wiedzy o bezpieczeństwie i wręczyli zwycięzcom kamizelki odblaskowe.

Dzisiaj włodawscy policjanci odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie, aby porozmawiać z wychowankami placówki o bezpieczeństwie podczas poruszania się po drogach. Podopieczni placówki ćwiczyli też prawidłowe przechodzenie przez jezdnię oraz stosowanie się do sygnalizatora świetlnego. Obejrzano również film profilaktyczny „Rozsądny rowerzysta”. Oprócz tego omówiono najważniejsze grupy znaków drogowych i ćwiczono rozpoznawanie ich na specjalnie przygotowanych makietach. Spotkaniu  zakończyło się konkursem o bezpieczeństwie, podczas którego za prawidłowe odpowiedzi policjanci rozdali kamizelki odblaskowe ufundowane przez WORD w Chełmie.

     Pamiętajmy, że bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły zależy w dużej mierze od rodziców i opiekunów. Warto zatem wyposażyć swoje pociechy w odpowiednie odblaski oraz przypominać i rozmawiać o zasadach ruchu drogowego. Ponadto,  rodzice jako największy autorytet dla swoich dzieci powinni bezpośrednio poprzez swoje zachowanie i przestrzeganie przepisów ruchu  przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa swoich pociech.

źródło: ET

About TV Włodawa

32 odwiedzających teraz
3 gości, 29 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 42 o godz. 07:56 am UTC
Ten miesiąc: 100 o godz. 02-02-2020 02:25 pm UTC
Ten rok: 125 o godz. 01-11-2020 04:22 am UTC