Home / Będzie Lato, choć inaczej
folklor

Będzie Lato, choć inaczej

Bogusław Smolik, dyrektor Włodawskiego Domu Kultury, zapewnia, że tegoroczny Festiwal Poleskie Lato z Folklorem odbędzie się. Z powodu braku pieniędzy w budżecie miasta organizacja imprezy była poważnie zagrożona.

Co roku, w połowie lipca Włodawa rozbrzmiewała dźwiękami muzyki ludowej z całego świata. Każde Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem rozpoczynało się od barwnego przemarszu grup ulicami Włodawy. Amfiteatr, gdzie odbywały się koncerty, niemal zawsze przeżywał prawdziwe oblężenie. Często wszystkie miejsca nie tylko siedzące, ale i stojące były zajęte. Włodawa w lipcu stawała się prawdziwą stolicą międzynarodowego folkloru.

W tym roku, z powodu braku pieniędzy w budżecie miasta, festiwal był poważnie zagrożony. Dyrektorowi WDK Bogusławowi Smolikowi chyba jednak uda się i tym razem, mimo kompletnego braku pomocy z miasta, zorganizować festiwal. Jakim sposobem?

- Festiwal będzie, najprawdopodobniej od 11 do 14 lipca – mówi B. Smolik. – Jeszcze za wcześnie na szczegóły, mogę jednak zdradzić, że od środy do soboty muszla koncertowa będzie tętniła życiem. Będzie na pewno międzynarodowo, a że skromniej niż dotąd… no cóż…

Dyrektor obiecał nam, że za tydzień wyjawi sekret, jak zrobić dużą, międzynarodową imprezę, nie mając na nią ani grosza.

 

Włodawa jest jednym z 200 miast na świecie, które pod flagą CIOFF organizują festiwale folklorystyczne. W tym roku odbędzie się (mamy nadzieję) XXII edycja imprezy. Przez te wszystkie lata Włodawę odwiedziło ponad 100 zespołów z ponad 50 krajów wszystkich kontynentów. Koncerty zespołów ludowych uatrakcyjniają wieczorne występy grup folkowych i rockowych. Stali bywalcy, a jest ich bardzo wielu, wiedzą, że Poleskie Lato to nie tylko spotkanie z międzynarodowym folklorem. To przede wszystkim wspaniała rozrywka i towarzyszące jej emocje. Dlatego ta impreza cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.  

źródło Nowy tydzień

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

1 odwiedzających teraz
0 gości, 1 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 9 o godz. 01:08 am UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 05-01-2024 01:42 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC