Home / Będzie hala z prawdziwego zdarzenia

Będzie hala z prawdziwego zdarzenia

Dla mieszkańców gminy Wola Uhruska to najlepsza tegoroczna wiadomość. Władze województwa przyznały gminie ponad 4,6 mln zł na budowę hali sportowej na terenach Gminnego Ośrodka Sportu. Unia Europejska sfinansuje inwestycję w aż 80 proc. Hala ma być gotowa na koniec przyszłego roku.

Dzięki oszczędnościom i wygospodarowaniu pieniędzy z innych źródeł udało nam się przyznać dofinansowanie na budowę hali sportowej w Woli Uhruskiej – wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk nie kryje satysfakcji. – W ciągu niespełna dwóch lat gmina wzbogaci się o nowoczesny obiekt sportowy, warty ponad 5,8 mln zł.

Decyzja o dofinansowaniu zapadła podczas posiedzenia Zarządu Województwa Lubelskiego na początku minionego tygodnia. Gmina Wola Uhruska ubiegała się o dofinansowanie w kwocie 4 655 866 zł, to aż 80 proc. wartości całej inwestycji. Chodziło o fundusze z tzw. Regionalnego Programu Operacyjnego, z działania 8.2 – Infrastruktura szkolna i sportowa. Związany z tym konkurs wzbudził dość duże zainteresowanie, ponieważ chętnych było więcej niż pieniędzy. Z tego samego powodu wniosek Woli Uhruskiej, chociaż zdobył aż 83 punkty na 100 możliwych, trafił na listę rezerwową.

- Na szczęście po rozstrzygnięciu przetargów na realizację inwestycji z listy projektów zakwalifikowanych do dofinansowania, pojawiły się oszczędności, a także wolne fundusze z innych źródeł – wyjaśnia Grabczuk. – Dzięki temu udało mi się przekonać pozostałych członków zarządu województwa, aby jednak dofinansować budowę hali sportowej w Woli Uhruskiej. Przemawiał za tym przede wszystkim fakt, że w gminie nie ma tego typu obiektu, a z własnych pieniędzy Wola Uhruska nie jest w stanie wybudować tak dużego obiektu. Nie bez znaczenia był także upór samorządowców, którzy nie szczędzili wysiłków, aby sprawę doprowadzić do szczęśliwego finału.

W Woli Uhruskiej na wieść o przyznanych pieniądzach zapanowała euforia. – Dzięki życzliwości wicemarszałka Grabczuka i całego zarządu województwa lubelskiego w gminie będziemy mieli piękny obiekt – mówi wójt Jan Łukasik.

Wójt chce do 31 maja br. wyłonić wykonawcę budowy hali. – Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku uda się wykonać roboty ziemne z fundamentami włącznie – twierdzi Łukasik. – Z kolei w przyszłym roku dokończylibyśmy całą budowę.

Gmina kupiła gotowy projekt hali. – Jest to obiekt o wymiarach 24 x 53 m, do tego zaplecze i pomieszczenia gospodarcze – tłumaczy wójt Łukasik. – Są też trybuny ze 150 miejscami siedzącymi i możliwością rozstawienia kolejnych 250 miejsc. Podobną halę wybudowała gmina Oleszyce. Byliśmy tam i nam się spodobała.

Hala w Woli Uhruskiej powstanie przy boisku „Orlik” na terenie Gminnego Ośrodka Sportu. Ma służyć nie tylko dzieciom i młodzieży, ale także wszystkim mieszkańcom gminy i funkcjonariuszom straży granicznej. – Na terenie gminy są dwa posterunki i pogranicznicy na pewno będą chcieli korzystać z tej sali – mówi wójt.

Dotychczasowa mała sala, która jest przy boisku piłkarskim, zostanie wyburzona. – Stan techniczny obiektu pozostawia już wiele do życzenia. To bardzo stary budynek. W tym miejscu zamierzamy wybudować parking, ale dopiero gdy ukończymy budowę hali – twierdzi wójt Łukasik.

 

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

8 odwiedzających teraz
2 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC