Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Będzie europejska promocja
eden-wręczenie-nagród-w-warszawie-copy-696x280

Będzie europejska promocja

Olbrzymim sukcesem zakończyło się zgłoszenie przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną produktu turystycznego „Wielokulturowy Nurt Bugu” do Konkursu na Najlepsze Europejskie Destynacje – EDEN. „Wielokulturowy Nurt Bugu” otrzymał I nagrodę i tytuł Najlepszej Destynacji Turystycznej w Polsce. – Sercem zgłoszonego obszaru jest powiat włodawski ze swoją nadbużańską różnorodnością kulturową – mówi Andrzej Romańczuk, starosta włodawski.

 Głównym organizatorem Konkursu jest Komisja Europejska. Polską edycję prowadzi Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. EDEN to projekt, który ma na celu stworzenie europejskiej sieci uznanych i rozpoznawanych obszarów turystycznych charakteryzujących się wyjątkowymi walorami dla dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego Europy. Nagrodzone cele podróży mają szansę stać się bardziej rozpoznawalne w Polsce i całej Unii Europejskiej, co z pewnością przyczyni się do rozwoju turystyki, a tym samym rozwoju całego regionu. Może się to przełożyć na korzyści finansowe – dzięki większej liczbie turystów krajowych i zagranicznych, a także dzięki zainteresowaniu inwestorów skłonnych zainwestować w takim wyjątkowym miejscu.

Projekt „Wielokulturowy Nurt Bugu” to mnogość zabytków kulturowych, religijnych, sanktuariów o niepowtarzalnej architekturze, jak te w Kodniu, Jabłecznej czy Włodawie, oraz liczne imprezy związane z tradycją regionu. Ważne jest także każdorazowe zaangażowanie społeczności lokalnej do obsługi wydarzeń oraz dostarczania materiałów do realizacji artystycznych instalacji. Sukces akurat tego projektu to w dużej mierze zasługa włodawskiego Festiwalu Trzech Kultur – bezsprzecznie największego wydarzenia kulturalnego nad Bugiem. Dlatego też dyplom za najlepsze „miejsce docelowe” odbierała w Warszawie m.in. dyrektor Muzeum – Zespołu Synagogalnego – Anita Lewczuk vel Leoniuk.
Wśród korzyści dla laureatów jest umiejscowienie na mapie najlepszych europejskich miejsc turystycznych, a przez to dotarcie do szerokiego grona turystów zagranicznych oraz wspólna promocja ze wszystkimi laureatami z krajów członkowskich. – Będzie to promocja o zasięgu ogólnoeuropejskim. Ziemia nadbużańska stanie się miejscem znanym w całej Europie, co na pewno przełoży się na wymierne korzyści ekonomiczne tego regionu – dodaje starosta Andrzej Romańczuk.
Kapituła tegorocznej edycji Konkursu przyznała także dwa wyróżnienia: Europejskiej Wsi Dziedzictwa Kulturowego w Swołowie oraz Szlakowi Wielki Gościniec Litewski.

źródło: Nowy Tydzień (-)

 

About TV Włodawa

16 odwiedzających teraz
2 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 30 o godz. 01:29 am UTC
Ten miesiąc: 229 o godz. 06-21-2018 05:32 pm UTC
Ten rok: 229 o godz. 05-16-2018 10:27 am UTC