Home / Aktualności / Będą dopłaty do żłobków
urząd miasta

Będą dopłaty do żłobków

Niepubliczne żłobki i klub dziecięcy działające we Włodawie otrzymają dotacje z budżetu miasta, by móc obniżyć koszty opieki nad dziećmi. Propozycję burmistrza Wiesława Muszyńskiego we wtorek 23 grudnia zaakceptowała Rada Miejska.

Samorząd nie ma własnych placówek, w których opiekę mogłyby znaleźć dzieci w wieku do trzech lat, ale w mieście są dwa niepubliczne żłobki i jeden klub dziecięcy. Za pobyt dziecka w tych placówkach, razem z wyżywieniem, rodzice płacą nawet 500 złotych miesięcznie, co według burmistrza Muszyńskiego jest poważnym obciążeniem dla domowego budżetu. Dlatego miasto będzie przekazywać prowadzącym żłobki i klub dziecięcy dotacje celową, która ma obniżyć koszty dla rodziców. W przypadku żłobków dotacja będzie wynosić 250 złotych na każde dziecko, a w klubie – 150 złotych. Samorząd przyzna dotację jeśli prowadzący żłobek będzie pobierać od rodziców opłatę za pobyt malucha nie wyższą niż 20 złotych, natomiast w przypadku klubu limit ten nie może przekroczyć 100 złotych. Z szacunków wynika, że dofinansowanie pobytu dzieci będzie kosztować miasto około 75 tysięcy złotych rocznie.

Podczas wtorkowej sesji radni wybrali też drugiego wiceprzewodniczącego rady oraz jedną z najważniejszych komisji stałych rady – komisję rewizyjną. Do przewodniczącego Tomasza Korzeniewskiego i wiceprzewodniczącej Joanny Szczepańskiej, dołączyła jako druga wiceprzewodnicząca Łucja Pamulska. W skład komisji rewizyjnej weszli: Elżbieta Wołoszun, Erazm Meniów i Renata Kapelko, która będzie jej przewodniczącą.

Radni postanowili również, że burmistrz Wiesław Muszyński będzie zarabiać tyle ile jego poprzednik, czyli 9 tysięcy 692 złote brutto.

źródło: ias

About TV Włodawa

12 odwiedzających teraz
1 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 03:37 am UTC
Ten miesiąc: 44 o godz. 11-11-2023 01:08 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC