Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Sport / Będą derby powiatu
eko 7

Będą derby powiatu

SPS EKO Różanka oraz LKS Włodawianka Włodawa będą reprezentować powiat w rozgrywkach czwartej ligi. Oba kluby mają kłopoty ze swoimi obiektami, więc w światku piłkarskim zaczęła krążyć plotka o połączeniu tych dwóch drużyn. Jednak i Ryszard Nilipiuk i Andrzej Kaliszuk, prezesi tych klubów, zapewniają, że taki scenariusz nikomu nie grozi.

 Według plotki, która od jakiegoś czasu krąży po Włodawie i okolicach, połączenie EKO i Włodawianki mogłoby być klasycznym małżeństwem z rozsądku. Klub z Włodawy jak zwykle po sezonie boryka się z kłopotami kadrowymi, a stadion miejski, na którym gra, posiada jedynie warunkową licencję, a to przez wzgląd na szatnie, których czasy świetności skończyły się jeszcze w PRL-u. W Różance szatnie są już nowoczesne, ale od boiska oddziela je… droga powiatowa. Właśnie przez wzgląd na bezpieczeństwo Lubelski Związek Piłki Nożnej nie może wydać licencji na grę w czwartej lidze. Na licencji warunkowej grać może tylko jedna drużyna, więc stąd pojawiły się informacje o fuzji klubów.

Jak zapewnia prezes LKS-u, taki scenariusz w ogóle nie jest brany pod uwagę. – Nikt o tym nawet mi nie wspominał – mówi Ryszard Nilipiuk. – Poza tym mamy promesę od burmistrza, że jesienią ruszy budowa szatni na stadionie miejskim, więc problem z licencją rozwiąże się samoistnie.
W podobnym tonie wypowiada się Andrzej Kaliszuk, prezes EKO Różanki. – W ubiegłym tygodniu złożyliśmy do LZPN dokumenty niezbędne do uzyskania licencji. Rozwiązaliśmy również problem drogi oddzielającej szatnie od boiska. Ze starostą ustaliliśmy, że na czas meczów szosa będzie zamykana. Dlatego myślę, że nie powinniśmy mieć większych problemów z uzyskaniem licencji – tłumaczy prezes.
Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie jednak komisja licencyjna LZPN-u.

źródło: Nowy Tydzień (bm)

About TV Włodawa

31 odwiedzających teraz
10 gości, 21 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 31 o godz. 06:47 am UTC
Ten miesiąc: 177 o godz. 04-01-2018 05:39 pm UTC
Ten rok: 177 o godz. 04-01-2018 05:39 pm UTC