Home / Sport / Beata „Ruska” Rusiecka przyćmiła „ZADRĘ”
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Beata „Ruska” Rusiecka przyćmiła „ZADRĘ”

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW Minsku Mazowieckim od 24.05.2013 do 26.05.2013 odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów Młodszych K-1 Rules oraz Puchar Polski Juniorów Starszych K-1 Rules. Honorowym Patronatem Mistrzostw był Burmistrz Miasta Minsk Mazowiecki, organizotorem Stowarzyszenie Promocji Mistrzów Masters Promotion, na czele z Panem Markiem „Punisherem” Piotrowskim. Patronatem medialnym były Tygodnik Siedlecki oraz Kibo pl. Na starcie w Mińsku stawiło się 164 zawodników razem z kobietami. K-1 jest to najbardziej wyczynowa forma kickboxingu w której oprócz uderzeń bokserskich i nożnych od pasa w górę można używać kopnięć na uda zewnątrz i wewnątrz oraz kolan w tułów i na głowę. Walka jest prowadzona w pełnym kontakcie i można nokautować przeciwników.

Z włodawskiej sekcji kickboxingu i boksu „Skorpion” działającej w Międzyszkolnym Klubie Sportowym „Mechanik”Włodawa przy ZsZ Nr 1 i II LO – popularnym Modrzewiaku, na zawody dzięki sponsorowi Panu Wiesławowi Blicharskiemu oraz dotacjom z Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatowego wyjechały dwie zawodniczki, uczennica Publicznego Gimnazjum nr 2 Beata Rusiecka oraz Małgorzata „ZADRA” Choma uczennica Technikum w Modrzewskim wraz z trenerem Sylwestrem Protasem.

Takiego obrotu sprawy nie spodziewał się nikt Beata Rusiecka w kat 48 kg Juniorek Młodszych miała dwie rywalki i dwie w efektowny sposób znokautowała zostając Mistrzynią Polski K-1 tym samym zapewniając sobie start w Mistrzostwach Europy które odbędą się w Krynicy Zdroju we Wrześniu. Pierwszą rywalką Beaty była Marta Pniewska z Smoka Toruń która już w pierwszej rundzie była liczona, poprawka była w drugiej rundzie a w trzeciej efektowny nokaut po prawym prostym. W finale Beata spotkała się z wypoczętą Martyną Stefaniak z Czerwonego Smoka która rzuciła się na Beatę chcąc zakończyć walkę w pierwszej rundzie jednak spotkała się z oporem i to ona była liczona w drugiej rundzie a w trzeciej Beata wystrzeliła ponownie prawym prostym i przeciwniczka znalazła się na deskach, sędzia zakończył walkę wyliczając do 10.

Klasę potwierdziła także Małgorzata „Zadra” Choma która w finale spotkała się z bardzo silna Kaliną Zabrzygaj z Legiona Głogów która jest wychowanka trenera Kadry Narodowej Juniorów.

Zawodniczka z Głogowa od razu silnie zaatakowała przede wszystkim kopnięciami i zepchnęła Gosie do obrony ale „Zadra” pokazała po raz kolejny charakter i wdała się w wymianę ale gong uratował zawodniczkę z Głogowa. W drugiej rundzie Gosia przyśpieszyła i zaowocowało to liczeniem Kaliny, gdy „Zadra” Zabierała się za zakończenię walki znów zabrzmiał gong. Trzecia runda to dokończenie dzieła liczenie Zabrzygaj w połowie rundy i koniec pojedynku.

Małgorzata „ZADRA” Choma Młodzieżową Mistrzynią Polski w K-1. Dorzuciła ostatni tytuł który jej brakowało Mistrzyni Polski wszystkich pełno kontaktowych formuł walki w kickboxingu.

Prezes Master Promotion Pan Wojciech Górecki : „Twoje walki są efektowne ponieważ zajeżdzasz rywalki, Marek (Piotrowski) też tak robił ale on jeszcze czytał walkę tego ci brakuje i musisz na tym popracować” Na walkę Gosi przy ringu zebrała się duża widownia a trener Sandry Drabik z Kielc przyszedł z fachowymi podpowiedziami w trakcie trwania pojedynku.

Z dwoma złotymi medalami MKS „Mechanik” Włodawa uplasował się na 43 kluby z całej Polski na 9 miejscy z dwoma złotymi medalami.

„To nasz największy sukces na jednych zawodach, przyniosły efekt wyjazdy do jedynej polskiej olimpijki w boksie Karoliny Michalczuk i jej trenera Władysława Maciejewskiego do Paco Lublin. Warto było poświęcić parę groszy i troszkę własnego czasu, jestem zadowolony Beata ma szanse na występ w Mistrzostwach Europy, Gosia dostała propozycje sparingów z Sandra Drabik która rywalizowała z Karolina Michalczuk o wyjazd na Olimpiadę w boksie to naprawdę najwyższy światowy poziom. Dzięki pracy i takim Ludziom jak nasz Prezes Pan Andrzej Wysokiński, Wieloletni Sponsor Pan Wiesław Blicharski właściciel Firmy HANDBUD, Pan Mariusz Czuj, nagrodom ze Starostwa Powiatowego od Pana Wiesława Holaczuka, który nie zapomina że sam był sportowcem , bo przecież stypendium jest marne 140 zł. za medal z Mistrzostw Świata , ale chwała za to bo z miasta nie ma nic………. To naprawdę wielkie sukcesy jak na nasze małe miasteczko w którym większość myśli o sobie…. powiedział trener zawodniczek.

Cieszy fakt że inna włodawska kickboxerka z Natalia Jańczak dostała propozycję walki na gali zawodowej mma oraz kickboxingu która ma odbyć się 15 Czerwca w Rzeszowie, szczegóły nie są jeszcze znane,są prowadzone rozmowy. Wiadomo tylko że walka miała by się odbyć w formule K-1 lub low-kick.

O „Skorpionie”

Klub „Skorpion” istnieje już 8 lat założył go Sylwester Protas w porozumieniu z Andrzejem Wysokińskim. Zawodnicy „Skorpiona” zaczynali od lżejszych form zdobywając medale w Mistrzostwach województwa potem w Mistrzostwach Polski. Kolejno w semi -light- full-contact. Pierwszą medalistka mistrzostw polski była Anna Szajewska potem pojawili się tacy zawodnicy jak Paweł Kawalerski Bartosz Wrzos medaliści mistrzostw polski low-kick Krystian Dorosz Vice mistrz polski TSD Krystian i Łukasz Szewczyk oraz wielu innych. Stopniowo Sylwester Protas rozwijał klub i zawodnicy startowali w coraz bardziej wyczynowych formach kickboxingu oraz brać udział w galach zawodowych, zaczęli startować w boksie który jest sportem olimpijskim. Klub uczestniczy co roku w wielu pokazach organizowanych przez samorządy nie tylko na terenie naszego powiatu czy gminy. Obecnie zrzesza także dzieci od lat 7, współpracuję z Dyrekcją wychowawcami oraz nauczycielami szkół do których uczęszczają jego członkowie. Trener oraz Prezes klubu zostali wielokrotnie wyróżnieni za swoją pracę szkoleniową między innymi przez Ministerstwo Sportu.

 

O Marku „Punisher Piotrowski” proponujemy poczytać w internecie kickbokser i bokser, 9-cio krotny zawodowy mistrz świata w kick-boxingu. Proponujemy też obejrzeć film na you tube Marek Piotrowski 2 – „ To nie jest bohater z komiksu. Choć tak mogłoby się wydawać: dziewięciokrotny mistrz świata w kick-boxingu, jedyny Polak w historii, któremu udało się tyle osiągnąć w tym sporcie. Legenda sportów walki. Osiągnął wszystko, co można było osiągnąć I zachorował”. Polecamy również dokument Jacka Bławuta „Wojownik”.

Okręgowy Lubelski Związek Kickboxingu

About TV Włodawa

13 odwiedzających teraz
1 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:11 am UTC
Ten miesiąc: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC