Home / Sport / Beata Rusiecka pokonuje Mistrzynie Polski Teekwondo – Choma zwycięża wszystko !
Walka Pałki

Beata Rusiecka pokonuje Mistrzynie Polski Teekwondo – Choma zwycięża wszystko !

Drużyna SkorpionW dniu 6 kwietnia w Galerii OLIMP IV odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Kickbxingu w formule light-contact i puchar w wersji kick light.
Organizatorem był Lubelski Okręgowy Związek Kickboxingu przy wsparciu finansowym z Województwa Lubelskiego. Współorganizatorem zawodów był również Sportowy Klub Kickboxingu Politechniki Lubelskiej.

W mistrzostwach wzięło udział 51 zawodników i zawodniczek z 7 klubów. Podczas zawodów odbyły się 27 walk. Zawodnicy i zawodniczki nie mający przeciwników w swoich kategoriach wagowych walczyli na punkty z przeciwnikami z sąsiednich kategorii, a dzieci walczyły na pałki.

Z Włodawskiego Klubu sportowego „Mechanik” wystartowało dziewięcioro zawodników. Najlepiej spisały się Beata Rusiecka uczennica Publicznego Gimnazjum Nr 2 we Włodawie w kat Juniorek 50k, która niespodziewanie w finale pokonała Aleksandrę Jeżynę z Centrum Sztuk Walki Łęczna, Mistrzynię Polski w teekwondo. Jeżyna po trzech rundach musiała uznać wyższość zawodniczki włodawskiego „Mechanika”, tym samym Beata została Mistrzynią Województwa Lubelskiego.

Wśród seniorek zadebiutowała Małgorzata „Zadra” Choma która w finał kat 50kg stoczyła trzy rundy z multimedalistką Mistrzostw Polski Marzeną Szacoń z klubu Kalina Lublin, Małgosia zwyciężyła jednogłośnie w dobrym stylu technicznym, ale Szacoń postawiła poprzeczkę wysoko świadczy o tym podbite oko popularnej „Zadry”. Małgorzata wygrała również Puchar Województwa zwyciężając w walce finałowej.

Dużo radości i zabawy przyniosły dzieci z „Skorpiona” które brały udział w walkach na tzw. pałki. Wśród dziewcząt zwyciężyła Karolina Jagiełłowicz z Włodawy zostając Mistrzynią, drugie miejsce zajęła Kasia Trojnar UKS Urwis a trzecie Amelia Olszewska z Hańska oraz Monika Konieczna z Włodawy.

Wśród Chłopców tytuł obronił Aleksander Fajks z Suszna, drugie miejsce zajął Igor Jagiełłowicz a trzecie Gdak Mateusz z UKS Urwis Lublin oraz Bartek Pacek również UKS Urwis.

Do zawodów przygotował zawodników Sylwester Protas który również otrzymał nagrodę od Mistrza Świata Full-contact Prezesa Okręgowego Lubelskiego Związku Kickboxingu za wkład i rozwój kickboxingu w Województwie Lubelskim.

 Prezes Klubu oraz trener pragną podziękować oraz pogratulować wszystkim dzieciom oraz rodzicom którzy licznie stawili się na mistrzostwa, a także kibicom z Włodawy którzy przy okazji zakupów kibicowali naszym zawodnikom i zawodniczkom.

 Wyjazd na mistrzostwa był możliwy dzięki wieloletniemu sponsorowi sekcji Kickboxingu i Boksu Panu Wiesławowi Blicharskiemu właścicielowi firmy Handbud z Włodawy.

źródło: SP Okręgowy Lubelski Związek Kickboxingu

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

19 odwiedzających teraz
1 gości, 18 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 40 o godz. 06:18 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 09-13-2023 10:04 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC