Home / Aktualności / Basen prawie gotowy
basen

Basen prawie gotowy

Nowo wybudowana kryta pływalnia i rozbudowana hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie powinny być otwarte w najbliższych dniach. Basen już został napełniony wodą, którą teraz badają inspektorzy sanepidu.

Burmistrz Jerzy Wrzesień ma nadzieję, że wyniki badań będą znane za kilka dni, a pierwsi chętni będą mogli korzystać z nowego obiektu jeszcze w październiku. Na przyszły tydzień jest też planowany odbiór końcowy prac przy zagospodarowaniu terenu wokół basenu i hali. Jedyna w powiecie pływalnia we Włodawie ma wymiary 12,5 na 25 metrów. Znajduje się w niej 6-torowy basen o głębokości do 180 centymetrów i brodzik dla dzieci. Na basenie można korzystać ze sprzętu do aerobiku w wodzie, nurkowania czy desek pływackich. W ośrodku sportu ekipy remontowe gruntownie przebudowały zaplecze sanitarno-techniczne, segment z siłownią oraz halę sportową i zapaśniczą. Odnowiony obiekt został wyposażony m.in. w drabinki, materace, ławki i inne przyrządy gimnastyczne oraz sprzęt do gry w koszykówkę, siatkówkę i unihokeja. Inwestycja była częścią projektu pod nazwą „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury szkolnej i sportowej we Włodawie”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013. Wartość wszystkich robót, włącznie z modernizacją placówek oświatowych, to ponad 17,5 miliona złotych. Za prawie 700 tysięcy złotych z własnego budżetu miasto zagospodarowało teren wokół obiektów, gdzie wyburzono stary hotel, a wykonano drogi, chodniki i parking.

źródło: UM

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

10 odwiedzających teraz
2 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC