Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Awans po latach w zawodach Kadetów
411x0_zapasy-mluks-a-l-rusinski

Awans po latach w zawodach Kadetów

411x0_zapasy-mluks-a-l-rusinskiPo kilku latach przerwy Miejski Ludowy Uczniowski Klub Sportowy we Włodawie będzie mieć swojego przedstawiciela na Mistrzostwach Europy w zapasach w stylu wolnym. 

W zawodach kadetów, które w przyszłym miesiącu odbędą się w Czarnogórze, wystąpi Łukasz Rusiński, który będzie walczyć w kategorii wagowej 42 kilogramy.

Młody zapaśnik z Włodawy zdobył kwalifikację do kadry narodowej podczas międzynarodowego turnieju, który w miniony weekend odbył się w Luckenwalde w Niemczech. Łukasz Rusiński wygrał trzy spośród czterech walk, pokonując rywali ze Słowacji, Francji i Litwy. Jedynie w finale uległ zapaśnikowi gospodarzy i ostatecznie zajął drugie miejsce.

- To potwierdziło jego dobrą dyspozycję i wystarczyło, by trener kadry narodowej włączył go do drużyny, która w czerwcu powalczy na Mistrzostwach Europy – mówi Tadeusz Kowalski, który razem z Robertem Lenartem i Arkadiuszem Wolińskim prowadzą zajęcia zapaśnicze w MLUKS Włodawa.

To pierwszy taki sukces Łukasza Rusińskiego, który trenuje zapasy od niespełna trzech lat. Jego trenerzy podkreślają, że kwalifikacja na Mistrzostwa Europy to bardzo duży sukces tego zawodnika i włodawskiej sekcji. Przyznają jednak, że o wysokie lokaty na zawodach w Czarnogórze będzie niezmiernie trudno, ponieważ wystąpią w nich bardzo silne reprezentacje Rosji i byłych republik Związku Radzieckiego, które są zaliczane do grona faworytów.

W ramach przygotowań Łukasz Rusiński jeszcze w tym miesiącu pojedzie na najbliższy obóz kadry narodowej kadetów, a potem weźmie udział w międzynarodowych zawodach na Słowacji.

IAS 24
(fot. arch. MLUKS Włodawa)

About TV Włodawa

14 odwiedzających teraz
0 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 02:50 pm UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 10-04-2021 05:20 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC