Home / Aktualności / Awans po latach w zawodach Kadetów
411x0_zapasy-mluks-a-l-rusinski

Awans po latach w zawodach Kadetów

411x0_zapasy-mluks-a-l-rusinskiPo kilku latach przerwy Miejski Ludowy Uczniowski Klub Sportowy we Włodawie będzie mieć swojego przedstawiciela na Mistrzostwach Europy w zapasach w stylu wolnym. 

W zawodach kadetów, które w przyszłym miesiącu odbędą się w Czarnogórze, wystąpi Łukasz Rusiński, który będzie walczyć w kategorii wagowej 42 kilogramy.

Młody zapaśnik z Włodawy zdobył kwalifikację do kadry narodowej podczas międzynarodowego turnieju, który w miniony weekend odbył się w Luckenwalde w Niemczech. Łukasz Rusiński wygrał trzy spośród czterech walk, pokonując rywali ze Słowacji, Francji i Litwy. Jedynie w finale uległ zapaśnikowi gospodarzy i ostatecznie zajął drugie miejsce.

- To potwierdziło jego dobrą dyspozycję i wystarczyło, by trener kadry narodowej włączył go do drużyny, która w czerwcu powalczy na Mistrzostwach Europy – mówi Tadeusz Kowalski, który razem z Robertem Lenartem i Arkadiuszem Wolińskim prowadzą zajęcia zapaśnicze w MLUKS Włodawa.

To pierwszy taki sukces Łukasza Rusińskiego, który trenuje zapasy od niespełna trzech lat. Jego trenerzy podkreślają, że kwalifikacja na Mistrzostwa Europy to bardzo duży sukces tego zawodnika i włodawskiej sekcji. Przyznają jednak, że o wysokie lokaty na zawodach w Czarnogórze będzie niezmiernie trudno, ponieważ wystąpią w nich bardzo silne reprezentacje Rosji i byłych republik Związku Radzieckiego, które są zaliczane do grona faworytów.

W ramach przygotowań Łukasz Rusiński jeszcze w tym miesiącu pojedzie na najbliższy obóz kadry narodowej kadetów, a potem weźmie udział w międzynarodowych zawodach na Słowacji.

IAS 24
(fot. arch. MLUKS Włodawa)

About TV Włodawa

8 odwiedzających teraz
1 gości, 7 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC