Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Autostrada rowerowa dopiero w przyszłym roku
autostrada_rowerowa

Autostrada rowerowa dopiero w przyszłym roku

autostrada_rowerowa Co najmniej rok poślizgu będzie miała budowa tzw. autostrady rowerowej biegnącej przez województwa wschodniej Polski. Trwa sporządzanie dokumentacji technicznej i zdobywanie pozwoleń na budowę trasy. W powiecie włodawskim pierwszą gminą, na terenie której rozpoczną się prace, ma być Hanna. 

Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej to pięć projektów regionalnych, które utworzą spójną trasę rowerową, biegnącą przez pięć województw: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Ma ona przebiegać przez atrakcyjne obszary, m.in. miejsca cenne przyrodniczo, zabytki i ważne węzły komunikacyjne. Pierwotnie realizację projektu zaplanowano na początek tego roku, ale termin ten trzeba będzie wydłużyć, zapewne o rok.

W województwie lubelskim trasa zaczyna się w Gnojnie, skąd przez miejscowości Terespol, Sławatycze, Włodawę, Wolę Uhruską, Chełm, Krasnystaw, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Józefów dobiegnie do granicy z województwem podkarpackim w miejscowości Maziły.

Dalszą część artykułu znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia

źródło Nowy Tydzień

 

About TV Włodawa

10 odwiedzających teraz
3 gości, 7 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 13 o godz. 12:23 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 11-21-2022 06:26 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC