Home / Aktualności / Autostrada rowerowa dopiero w przyszłym roku
autostrada_rowerowa

Autostrada rowerowa dopiero w przyszłym roku

autostrada_rowerowa Co najmniej rok poślizgu będzie miała budowa tzw. autostrady rowerowej biegnącej przez województwa wschodniej Polski. Trwa sporządzanie dokumentacji technicznej i zdobywanie pozwoleń na budowę trasy. W powiecie włodawskim pierwszą gminą, na terenie której rozpoczną się prace, ma być Hanna. 

Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej to pięć projektów regionalnych, które utworzą spójną trasę rowerową, biegnącą przez pięć województw: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Ma ona przebiegać przez atrakcyjne obszary, m.in. miejsca cenne przyrodniczo, zabytki i ważne węzły komunikacyjne. Pierwotnie realizację projektu zaplanowano na początek tego roku, ale termin ten trzeba będzie wydłużyć, zapewne o rok.

W województwie lubelskim trasa zaczyna się w Gnojnie, skąd przez miejscowości Terespol, Sławatycze, Włodawę, Wolę Uhruską, Chełm, Krasnystaw, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Józefów dobiegnie do granicy z województwem podkarpackim w miejscowości Maziły.

Dalszą część artykułu znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia

źródło Nowy Tydzień

 

About TV Włodawa

4 odwiedzających teraz
0 gości, 4 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 9 o godz. 01:08 am UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 05-01-2024 01:42 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC