Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Autostrada rowerowa dopiero w przyszłym roku
autostrada_rowerowa

Autostrada rowerowa dopiero w przyszłym roku

autostrada_rowerowa Co najmniej rok poślizgu będzie miała budowa tzw. autostrady rowerowej biegnącej przez województwa wschodniej Polski. Trwa sporządzanie dokumentacji technicznej i zdobywanie pozwoleń na budowę trasy. W powiecie włodawskim pierwszą gminą, na terenie której rozpoczną się prace, ma być Hanna. 

Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej to pięć projektów regionalnych, które utworzą spójną trasę rowerową, biegnącą przez pięć województw: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. Ma ona przebiegać przez atrakcyjne obszary, m.in. miejsca cenne przyrodniczo, zabytki i ważne węzły komunikacyjne. Pierwotnie realizację projektu zaplanowano na początek tego roku, ale termin ten trzeba będzie wydłużyć, zapewne o rok.

W województwie lubelskim trasa zaczyna się w Gnojnie, skąd przez miejscowości Terespol, Sławatycze, Włodawę, Wolę Uhruską, Chełm, Krasnystaw, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec, Józefów dobiegnie do granicy z województwem podkarpackim w miejscowości Maziły.

Dalszą część artykułu znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia

źródło Nowy Tydzień

 

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
1 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 17 o godz. 12:14 am UTC
Ten miesiąc: 26 o godz. 03-05-2021 06:10 am UTC
Ten rok: 49 o godz. 01-29-2021 02:26 pm UTC