Home / Aktualności / Automobilklub przeciwko fotoradarom.
tiborn

Automobilklub przeciwko fotoradarom.

tibornMinister finansów Jacek Rostowski zaplanował w tegorocznym budżecie 1,5 miliarda złotych wpływów z mandatów. Statystycznie wypada po 75 złotych na każdego z 20 milionów polskich kierowców. Grzegorz Gorczyca, szef Automobilklubu Chełmskiego nawołuje do obywatelskiego oporu, ale do bólu zgodnego z prawem.

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130108/LUBLIN/130109624

 

Rośnie liczba kontroli na polskich drogach. – Fotoradary, nieoznakowane pojazdy ITD i policji, lasery, odcinkowy pomiar prędkości. Nie ma co się czarować – kontroli drogowych będzie coraz więcej. Mandatami rząd chce łatać dziury w budżecie i inwestuje w system kontroli, licząc na bezmyślność kierowców. Dość drenowania naszych portfeli – mówi Gorczyca, znany z prowokacyjnych działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. – Sztywne założenie wpływów do budżetu państwa z tytułu mandatów, to przesada. Nawołujemy lubelskich kierowców, aby zagrali ministrowi Rostowskiemu na nosie. Sposób jest prosty: jeździmy zgodnie z przepisami. Niech fotoradary i wideorejstratory stoją bezczynnie – apeluje szef Automobilklubu Chełmskiego.

– To dobry pomysł. Jeżdżę już ponad 30 lat. W tym czasie zapłaciłem 3, może 4 mandaty. Jeżeli ktoś nie ma oleju w głowie, niech płaci. Taka akcja ma sens z jeszcze jednego powodu: na drogach będzie bezpieczniej – mówi Janusz Kulikowski, kierowca w Lublina.

Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. W Internecie roi się od podobnych akcji, bo rośnie społeczny bunt przeciwko polityce państwa w tej materii. Najsłynniejsza jest inicjatywa Roberta Szmarowskiego z Gdyni – „Pieprz fotoradary”.

Szmarowski jest przeciwko masowemu ustawianiu fotoradarów przy polskich drogach, bo jego zdaniem nie chodzi o poprawę bezpieczeństwa, a jedynie o sięganie do kieszeni kierowców.

– Kierowca w Polsce jest traktowany, jak zwierzyna łowna. Pułapki w postaci bezsensownych ograniczeń prędkości do 40 km/h, ukrywanie fotoradarów w śmietnikach… O co chodzi? O poprawę bezpieczeństwa, czy o robienie kasy z mandatów– pyta Gorczyca. – Kierowcy nie mają szans w konfrontacji z nowoczesną techniką pomiarową, podpartą ułomną infrastrukturą polskich dróg. Recepta jest tylko jedna – wszyscy muszą jeździć zgodnie z przepisami – kończy Gorczyca.

dziennikwschodni

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

10 odwiedzających teraz
0 gości, 10 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 02:48 am UTC
Ten miesiąc: 28 o godz. 02-02-2023 08:59 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC