Home / Aktualności / Atrakcje na inaugurację biblioteki
411x0_biblioteka2012-6-po-remoncie

Atrakcje na inaugurację biblioteki

Bogatą oprawę będzie mieć oficjalne otwarcie odnowionej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.Podczas uroczystości, która odbędzie się w najbliższą środę 24 października zostanie nie tylko podsumowana jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat, ale także odbędą się spotkania z ilustratorką książek, alternatywna zabawa multimedialna oraz projekcja niemego filmu z… muzyką na żywo.


O 14.30 organizatorzy uroczystości zapraszają na spotkanie z pisarką i ilustratorką książek Olą Cieślak, połączone z warsztatami dla dzieci. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa
Narodowego, studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Staatliche Akademie der Bildenden Kuenste w Stuttgarcie. Ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych oraz trzy książki autorskie: „Od 1 do 10″, „Love story” oraz „Złe sny”.
Godzinę później rozpocznie się „Jaskółka”, czyli monodram Krystyny Śmigielskiej, oparty ma motywach jej własnej twórczości pisarskiej. Krystyna Śmigielska jest autorką m.in. kryminalnej
powieści dla dzieci i młodzieży „Węszący Renifer, czyli tydzień z ciocią Julią” oraz komediowej powieści dla dorosłych „Ty to głupia jesteś”. Niebawem mają się ukazać jej bajki dla najmłodszych
„Tekla”, powieść przygodowa dla młodzieży „Skarb z leśnego grobowca” oraz powieść dla dorosłych „Berżeretka bez przepisu”. Znakiem rozpoznawczym Krystyny Śmigielskiej jest niekonwencjonalne i niezawodne poczucie humoru. „Jaskółka to trzydziestominutowy spektakl o samotności, przemijaniu i bezradności wobec dylematów egzystencjalnych, zmuszający widza do refleksji i prowokujący do dyskusji.

Na 17.00 zaplanowano niezwykłą projekcję jednego z kultowych filmów Charliego Chaplina zatytułowanego „Brzdąc”. Należący do klasyki niemego kina film zilustruje na żywo zespół „Oranżada”. Premiera takiego, łączonego wydarzenia odbyła się wiosną 2008 roku przy pełnej sali kina „Forum” w Białymstoku. W najbliższą środę jego uczestnikami będzie włodawska publiczność.

Po projekcji rozpocznie się „Afterparty”, czyli alternatywna impreza taneczna w multimedialnym stylu, na którą zapraszają… „Słabi Prezenterzy”. To dj-ski duet z Lublina, który swój repertuar zwykle buduje na skojarzeniach z nazwą imprezy. „Słabek” znany także jako „Ksienżyc” z zespołu „Naczynia” i „Słabiak” w przeszłości DJ Sound w grupie „Śmierć Disko Sound(s)” występowali m.in. na festiwalach: Filmoffo, Jazz Bez czy Festiwalu Dobrych Filmów. Artyści wychodzą z założenia, że „dobrej” muzyki wszędzie jest pełno, a ze „słabą”… jest słabo. Wymienionym DJ-om będzie towarzyszyć specjalista od tworzenia i dobierania do muzyki ruchomych obrazów, czyli Vj Radar.

W programie środowej uroczystości jest również wystawa prac plastycznych dzieci, a także ekspozycja „Miłosz, miejsca, ludzie, wiersze” przygotowana przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Lublinie oraz wystawa z okazji 80-lecia lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Całość uzupełni dokumentacja fotograficzna, dotycząca projektu pod nazwą „Poprawa dostępności do zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej dla mieszkańców Włodawy”, który został zrealizowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

ias24 fot:UM

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

5 odwiedzających teraz
2 gości, 3 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 05:36 am UTC
Ten miesiąc: 56 o godz. 03-26-2023 03:16 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC