Planetoida ma średnicę około 50 metrów. 15 lutego 2013 znajdzie się w bezpośredniej bliskości Ziemi, przelatując obok naszej planety w odległości około 34 tys. kilometrów (0,09 odległości Księżyca od Ziemi). Według danych obserwacyjnych planetoida nie stanowi żadnego zagrożenia dla Ziemi i prawdopodobieństwo jej zderzenia z Ziemią w czasie jej najbliższego przelotu wynosi zero.
Trajektoria przelotu planetoidy w pobliżu Ziemi 15 lutego 2013 roku, przechodząca od południa poniżej orbity geosynchronicznej
W latach 2080-2112 będzie ona 3 razy przelatywała w pobliżu Ziemi. Łączne prawdopodobieństwo jej zderzenia z Ziemią w czasie tych zbliżeń do naszej planety wynosi 0,00064%. Zagrożenie ze strony tej planetoidy w Skali Torino wynosi 0 (nie stanowi żadnego zagrożenia dla Ziemi). Indeks Palermo Technical Impact Hazard Scale szacuje zagrożenie z jej strony na -5,08 (brak zagrożenia).
Nie wzięto jednak pod uwagę iż od asteroidy mogą się odrywać mniejsze kawałki i spadać na ziemię w postaci meteorów. Tak właśnie stało się w tym przypadku. Od asteroidy oderwał się głaz ważący kilka ton, który po wejściu w atmosferę rozpadł się około 5 kilometrów nad ziemią powodując deszcz meteorytów, które 15 lutego 2013 o godzinie 9:22 czasu lokalnego spadły m.in. w Czelabińsku, Jekaterynburgu, Tiumeniu, Kurganie, Orenburgu i Magnitogorsku.
Źródło : wikipedia.org