Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Aniołki PiS strapieniem lidera
pis

Aniołki PiS strapieniem lidera

Holaczuk, Wojtal, Grzywaczewska – to prawdopodobni kandydaci do fotela szefa władz powiatowych Prawa i Sprawiedliwości we Włodawie. Choć największe szanse na wygraną ma obecny lider, były starosta Wiesław Holaczuk, to jednak pozostałe dwie kandydatki mogą pokusić się o niespodziankę. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych tygodniach.

 Nowego przewodniczącego włodawskiego PiS-u poznamy najpóźniej 15 grudnia. Przeprowadzenie wyborów władz powiatowych, gminnych i miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości do tego czasu nakazał prezes partii, Jarosław Kaczyński. Jesienią ub.r. wybierano szefów okręgów. W okręgu chełmsko-zamojskim szefem ponownie został poseł Sławomir Zawiślak, zaś w nieco ponad dwudziestoosobowym (w tym parlamentarzyści z mocy prawa) zarządzie zasiada aż troje przedstawicieli powiatu włodawskiego: Wiesław Holaczuk, Katarzyna Wojtal i Elżbieta Wołoszun.

W powiecie włodawskim wybory zapewne zostaną przeprowadzone pod koniec listopada. Jako pewniaka do kandydowania na szefa struktur powiatowych wymienia się przede wszystkim obecnego pełnomocnika partii W. Holaczuka. To doświadczony polityk i samorządowiec, który był m.in. wicestarostą w koalicji z PSL (2006-10) oraz starostą w koalicji z SLD (2010-14). Ale właśnie ta współpraca z lewicą, krytykowana dziś przez wewnątrzpartyjnych przeciwników Holaczuka, może być przeszkodą w jego reelekcji. Innym problemem obecnego lidera są również nie najlepsze relacje z poseł Beatą Mazurek, której wielki partyjny autorytet na Lubelszczyźnie nie podlega dyskusji.
Najpoważniejszą konkurentką W. Holaczuka prawdopodobnie będzie Katarzyna Wojtal. Ta młoda, choć z dużym partyjnym doświadczeniem, działaczka PiS nie raz pokazywała, że ma zupełnie inną, od obecnego przewodniczącego, wizję działalności PiS w mieście i powiecie. Jako szefowa oddziału Klubu Gazety Polskiej ma doskonałe kontakty z tym środowiskiem, które skupia wielu wpływowych parlamentarzystów i w tym wielu upatruje jej szans na zostanie szefową włodawskiego PiS.
Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się również Kamilę Grzywaczewską. Wcześniej znana ze swojej społecznej działalności, dziś kierowniczka włodawskiego KRUS, cieszy się poparciem posłanki Mazurek, ale jej mankamentem jest kompletny brak partyjnego doświadczenia – jeszcze do końca września nie była członkiem PiS.
Do otwartej konfrontacji podczas wyborczego zjazdu w partii, która na zewnątrz prezentuje się jako monolit, zapewne nie dojdzie, a ostateczny, jedyny kandydat, zostanie wyłoniony w zakulisowych działaniach. Samo głosowanie będzie już tylko formalnością.

źródło: Nowy Tydzień (br)

About TV Włodawa

19 odwiedzających teraz
2 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 01:37 am UTC
Ten miesiąc: 267 o godz. 10-22-2018 09:17 pm UTC
Ten rok: 276 o godz. 07-06-2018 03:36 pm UTC