Home / Aktualności / Andrzej Lis uhonorowany medalem
lis2

Andrzej Lis uhonorowany medalem

21 listopada 2012 roku w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyły się coroczne Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego. Uroczystość, która zgromadziła setki osób związanych z pomocą społeczną rozpoczęła się Mszą Św. w Archikatedrze Lubelskiej  celebrowanej przez Ks. Biskupa Artura Mizińskiego.

Po mszy św. w Sali Błękitnej UW Wojewoda Lubelski Jolanta Szołno-Koguc wręczyła odznaczenie państwowe – srebrny medal zasługi za długoletnią Służbę dla Państwa przyznaną przez Prezydenta Polskiej Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego dla Pana mgr inż. Andrzeja Lisa – Dyrektora Domu Pomocy Społecznej ,,Senior’’ w Różance.

Z wielu zasług Pana Andrzeja Lisa w dziedzinie pomocy i integracji społecznej wymienić należy  min. uruchomienie i prowadzenie Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań” we Włodawie. Odznaczony był również koordynatorem projektu w ramach RPO woj. lubelskiego na lata 2007-2013 czego efektem był kapitalny remont DPS „Senior” w Różance, zagospodarowanie jego otoczenia oraz termomodernizacja budynku we Włodawie, w którym została utworzona Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza ,,Kamyk’’(Dom Dziecka) z dwoma mieszkaniami chronionymi dla usamodzielnionych wychowanków. Z jego inicjatywy w 2005 r. Powstało Poleskie Stowarzyszenie Wsparcia Społecznego „Nasz Dom” w Różance, gdzie drugą kadencję pełni funkcję Prezesa.

A. Lis brał udział również w uruchomieniu działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włodawie. Jest przewodniczącym Rady Programowej UTW prowadzonym przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło we Włodawie. W latach 1995 – 2006 i obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Gminy Włodawa. Pan Andrzej Lis jest bardzo zaangażowany w swoją pracę zawodową i społeczną. Dysponuje dużą wiedzą zawodową oraz długoletnim doświadczeniem w pracy na rzecz osób potrzebujących, chorych i niepełnosprawnych.

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi.” Jan Paweł II

Źródło: DPS/POW

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

7 odwiedzających teraz
1 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 17 o godz. 11:10 pm UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC