Home / Kultura / Sztuka / Andersen bardzo popularny
600x0_andersen2013-1

Andersen bardzo popularny

600x0_andersen2013-1Ponad 100 osób wzięło udział w tegorocznej „Nocy z Andersenem”, która w miniony weekend odbyła się we Włodawie. Wśród uczestników imprezy, organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną, były przede wszystkim dzieci, a także ich rodzice oraz przedstawiciele władz miasta, działacze społeczni, pracownicy biblioteki i wolontariusze. 

Mimo, że była to już ósma edycja „Nocy z Andersenem”, zainteresowanie wspólną zabawą, konkursami, pokazami i czytaniem wciąż jest duże. Najmłodsi czytelnicy chętnie, nie tylko się bawią, ale także nocują w bibliotece. -

W tym roku, początkowo byliśmy przygotowani na przyjęcie na nocleg 50 dzieci, ale nie mogliśmy nie ulec prośbom kolejnych uczestników i ostatecznie liczba zwiększyła się do 60 – przyznają organizatorzy.

W związku z przypadającym w niedzielę 7 kwietnia Światowym Dniem Zdrowia tegoroczna „Noc z Andersenem” odbywała się pod hasłem „Jestem zdrowy – Jestem szczęśliwy”. Nawiązywały do niego poszczególne elementy programów, od pokazów udzielania pierwszej pomocy, poprzez zabawy z klaunem, po prezentacje ratowników medycznych.

W części otwartej, która rozpoczęła się w piątek 5 kwietnia o 18.00, dzieci i ich opiekunowie mogli wziąć udział w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które poprowadziła Marzena Semeniuk ze Szkoły Podstawowej w Żukowie, która sama przeszła szkolenie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tej tematyce było poświęcone także spotkanie z pracownikami włodawskiego Działu Pomocy Doraźnej Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie, którzy zaprezentowali karetki, pokazali praktyczne zastosowanie aparatury medycznej, a także opowiadali o swojej pracy.

Dużą frajdę sprawiły dzieciom, również prozdrowotne zabawy z klaunem Waldusiem, a także konkurs karaoke oraz podchody wśród książek, podczas których dzieci, przy zgaszonym świetle, poszukiwały jednej, wybranej pozycji, wśród kilkuset woluminów.

Zgodnie z tradycją nie mogło zabraknąć głośnego czytania baśni Andersena i innych bajek przez znane postaci życia publicznego we Włodawie. Tego niełatwego zadania podjęli się m.in.: burmistrz Jerzy Wrzesień, dyrektor Jacek Żurawski i Janina Węgier z MBP we Włodawie, kierownik włodawskiej filii Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie Beata Wulczyńska, a także Marzena Semeniuk i ratownicy medyczni, klaun Walduś oraz wolontariusze.

Całość jak zwykle „nakręcała” śpiewem i tańcami niezmordowana konferansjerka i lokalny koordynator akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Bogusława Górska.

„Noc z Andersenem”, odbywająca się w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zakończyła się w sobotni poranek.

Inicjatorzy magicznej nocy w bibliotece dziękują za pomoc w zabawie i nocnych „pogaduchach do poduchy” kilkunastu wolontariuszom i innym osobom, czuwającym nad sprawnym przebiegiem imprezy. To: wieloletni czytelnicy i sympatycy włodawskiej książnicy, obecnie studenci UMCS Daniel Hołowieniec i Krystian Kuźmiński, Tomasz Orzeszko z urzędu miejskiego, stażystki Wioleta Weremczuk, Urszula Panasiuk i Marta Ładak, pracownicy biblioteki Olga Puś, Edyta Pietrzak, Małgorzata Zińczuk, Joanna Orzeszko i Ewa Szewczyk, a także gimnazjalistki ze sztabu Bogusławy Górskiej Martyna Michalska, Klaudia Winiarczyk i Anna Korzeniewska oraz Ewa Krukowska, Dorota Garczyńska-Ślusarz, Jadwiga Woźniak i Teresa Lis.

IAS24

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

7 odwiedzających teraz
2 gości, 5 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC