Home / Amatorzy łódki wiosłowej w rękach Policji
lodka_1058

Amatorzy łódki wiosłowej w rękach Policji

Policjanci zatrzymali sprawców usiłowania kradzieży łódki nad Jeziorem Białym w Okunince. Dwaj mieszkańcy gm. Chełm po odcięciu linki zabezpieczającej sprzęt pływający usiłowali go skraść. Obaj byli pod działaniem alkoholu. Za usiłowanie kradzieży zgodnie z kodeksem karnym grozi taka sama kara jak za kradzież, czyli do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj tuż po godz. 19 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca Włodawy, że nad Jeziorem Białym w Okunince dwaj mężczyźni próbują ukraść mu łódkę wartości 1200 zł. Przybyli na miejsce policjanci zastali zgłaszającego oraz mieszkańca Lublina, który ujął jednego ze sprawców. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Chełma. Drugiemu ze sprawców udało się uciec, ale na jego zatrzymanie przez stróżów prawa nie trzeba było długo czekać. Już po kilkunastu minutach mundurowi zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 37–letni mieszkaniec gm. Chełm. Obaj miłośnicy łódki wiosłowej w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. W swoich organizmach mieli ponad 1 promil alkoholu. ,,Duet” trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych do dyspozycji Prokuratora. Za usiłowanie kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Tylko sąsiedzka czujność oraz szybkie powiadomienie Policji spowodowało zatrzymanie sprawców na gorącym uczynku. Pamiętajmy, żeby nie być obojętnym na to, co dzieje się wokół nas. Jeżeli coś nas zaniepokoi zawsze na wszelki wypadek warto powiadomić Policję.  

źródło: KPP WŁODAWA

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

22 odwiedzających teraz
1 gości, 21 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 01:24 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC