Home / Akademia Młodych Dziennikarzy w Telewizji Lublin
tv lublin

Akademia Młodych Dziennikarzy w Telewizji Lublin

21 maja b.r. młodzieżowa grupa inicjatywna wraz z wolontariuszami projektu „Akademia Młodych Dziennikarzy” realizowanego w Środowiskowym Hufcu Pracy we Włodawie uczestniczyła w kolejnym wyjeździe studyjnym w ramach projektu. Należy nadmienić, że jednym z wolontariuszy projektu jest pan Jacek Wawryszuk, związany na co dzień z TV Włodawa.

Tym razem uczestnicy mieli okazję zwiedzić oddział Telewizji Polskiej w Lublinie. Celem wizyty było m. inn. poznanie tajników dziennikarstwa telewizyjnego, zasad tworzenia materiałów informacyjnych. Młodzież zapoznała się również z narzędziami technologii informacyjnej, wykorzystywanymi w telewizji. Beneficjenci mieli również możliwość poznać w jaki sposób tworzony jest program informacyjny „Panorama”. Adepci dziennikarstwa mogli poczuć się jak operatorzy kamery obsługując kamery studyjne, siedząc za mikserem dźwięku, niektórym dane było, zapoznać się z pracą realizatora dźwięku, inni mieli możliwość pobawić się światłem i wczuć się w rolę realizatora światła. Młodzież m.in. była w studiu, gdzie nagrywany jest program „1 z 10 „, który prowadzi Tadeusz Sznuk oraz w studiu „Prognozy pogody”, gdzie dziewczęta miały możliwość wczuć się w rolę pogodynki.

Po prawie dwugodzinnych warsztatach w Telewizji Lublin, w programie zaplanowana była jeszcze, lekcja edukacyjna w Muzeum Wsi Lubelskiej, podczas której młodzież zarejestrowała materiał, który wykorzystany zostanie do reportażu pt. „Ginące zawody”. Na zakończenie wszyscy udali się na seans filmowy pt. „Nad życie”. Młodzież zapoznała się z historią ostatnich dni życia Agaty Mróz – sławnej polskiej siatkarki.

Na podstawie obejrzanego filmu uczestnicy przygotują recenzję, jak również artykuł mówiący o etyce dziennikarskiej, który zostanie umieszczony na stronie internetowej projektu.
Grupa późnym wieczorem powróciła do Włodawy.
Projekt „Akademia Młodych Dziennikarzy” realizowany jest w ramach programu „Młodzież w działaniu” Akcja 1. Młodzież dla Europy, 1.2. Inicjatywy Młodzieżowe.

 źródło : wolontariuszka projektu
Marta Sterlus

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

21 odwiedzających teraz
0 gości, 21 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 08:59 am UTC
Ten miesiąc: 28 o godz. 02-02-2023 08:59 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC