Home / ACTA ?

ACTA ?

 

 


Na tak popularnych stronach, jak Kwejk, Demotywatory, Wykop, Antyweb i Joe Monster pojawiły się czarne przesłony, tzw. toplayery. Opatrzone są napisem „Niebawem tak może wyglądać internet – NIE DLA ACTA”. Na razie utrudniają tylko dostęp do witryn. Przesłony można jednak zamknąć. Blackout ma potrwać dokładnie 24 godziny. Dodatkowo między godz. 19 a 20 administratorzy zamkną serwisy, a w ich miejsce ma się pojawić informacja na temat ACTA.

Przesłanianie i zamykanie witryn to niejedyna forma protestu. Na części stron pojawia się nawiązujący do internetowej „małpy” symbol Polski Walczącej, inne, tak jak popularny serwis aukcyjny Allegro – czasowo modyfikują swoje logo dopiskiem „NIE dla ACTA”. Organizatorzy akcji zachęcają, by przyłączały się do niej kolejne strony. Na razie zadeklarowało to w sieci ponad 160 witryn, między innymi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

To kolejne – po atakach hakerów na strony rządowe – protesty przeciwko kontrowersyjnej ustawie ACTA. Na razie nie przyniosły one skutku. Wczoraj minister cyfryzacji Michał Boni poinformował, że Polska podpisze dokument.

Dziś o poranku nadal nie działa strona premiera, którą wczoraj zaatakowali hakerzy. Pojawia się na niej komunikat: „Serwis www.premier.gov.pl jest niestety nieodstępny. Pracujemy nad jego przywróceniem.Do czasu ponownego uruchomienia serwisu zapraszamy na nasze profile na portalach społecznościowych Facebook, Twitter oraz Blip”. Witryna jest przenoszona na inny serwer.
Czym jest ACTA?

ACTA (Anti-counterfeiting trade agreement) to układ między Australią, Kanadą, Japonią, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem, Szwajcarią i USA, do którego ma dołączyć UE. Porozumienie ACTA zostało zaakceptowane przez Komisję Europejską i Radę Unii. Czeka obecnie na ratyfikację przez Parlament Europejski. Podpisanie umowy przez poszczególne kraje – w tym przez Polskę – oznacza jednak zgodę na zmianę niektórych przepisów karnych. Według artykułu 39. ACTA ostateczną datą na jego podpisanie jest 31 marca 2013 roku. Czytaj specjalny raport RMF24, poświęcony kontrowersyjnym ustawom ACTA, SOPA i PIPA!

Źródło: RMF FM

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

23 odwiedzających teraz
1 gości, 22 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 08:59 am UTC
Ten miesiąc: 28 o godz. 02-02-2023 08:59 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC