Home / ACTA – WIELKA ZADYMA W POLSCE

ACTA – WIELKA ZADYMA W POLSCE

PONIŻEJ ZAPIS RELACJI NA ŻYWO, którą prowadziliśmy na SE.pl

21:15 Podczas protestów w Poznaniu zatrzymano pięć najbardziej agresywnych osób.

19:01 Kilka tysięcy osób protestuje przeciwko ACTA w Poznaniu. Demonstranci rzucili w kierunku policji kilka butelek, ale żaden z funkcjonariuszy nie został ranny. Pod siedzibą PO rzucali w kierunku budynku kamieniami z torowiska. Policja jest gotowa, by użyć armatek wodnych. Przez protest przeciwników ACTA w mieście utworzyły się gigantyczne korki.

17:44
W obronie ACTA stają ZWIĄZKI ARTYSTÓW. Jak podaje tvn24 szef Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski, Jerzy Kornowicz ze Związku Kompozytorów Polskich i Krzysztof Lewandowski z ZAiKS-u opowiadają się za egzekwowaniem praw własności intelektulanej.

16:30 Walka o wolność w internecie wykracza poza granice Polski. Chociaż USA jako jedno z pierwszych państw podpisało ACTA w 1 października 2011 roku, ratyfikacja paktu stoi pod wielkim znakiem zapytania. FFII (Fundacja na rzecz Wolnej Infrastruktury Informacyjnej – z ang. Foundation for a Free Information Infrastructure) na swojej stronie internetowej podaje, że nie dopuszczą, by Stany Zjednoczone ratyfikowały ACTA.

15:49 Protest przeciwników ACTA w Lublinie. Na ulice wyszło kilkaset osób. Wściekli internauci skandują: „DONALD ŁOBUZIE WSADZIMY CI ACTA W BUZIĘ”.

15:15 – Przełom w sprawie ACTA? WYROK EUROPEJSKIEGO TRYBUNAŁU SPRAWIEDLIWOŚCI może sugerować, że zapisy ACTA są niezgodne z prawem unijnym.

Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że nie można zmuszać dostawców internetu do zainstalowania systemów filtrowania treści. Jest to niezgodne z Kartą Praw Podstawowych.

To może oznaczać, że jeden z zapisów ACTA jest niemożliwy do wprowadzenia w Unii Europejskiej.

15:10 – Internauci zapowiadają na czwartek kolejny protest w Lublinie.

14:47 – Wciąż nie działają strony Radka Sikorskiego i Grzegorza Schetyny… Na profilu Facebookowym grupy Anonymous Polska nie ma jednak żadnych informacji o ewentualnych planach zablokowania akurat tych witryn.

14:28 – Pojawiła się informacja, że UJAWNIONE ZOSTAŁY DANE OSÓB Z POLISH UNDERGROUND.

Grupa Polish Underground, to grupa, która na początku tygodnia zhakowała stronę premiera. Sprawa jest o tyle zagadkowa, że dane domniemanych autorów ataku mieli ujawnić inni hakerzy (tym razem bezimienni).

Grupa Polish Undergroun i Anonymous (ci drudzi odpowiedzialni za ataki Ddos na strony rządowe) od samego początku bardzo stanowczo się od siebie odcinały. Oficjalnie hakerów potępiali też organizatorzy akcji „Nie dla ACTA w Polsce”.

14:14 – Celem ataków stał sie prawdopodobnie nie tylko Radek Sikorski. Nie działa również strona Grzegorza Schetyny, który jest obecnie… przewodniczącym Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych

14:03 – Kolejna zapowiedź dużego protestu:

Internauci umawiają się na manifestację pod Stadionem Narodowym. Pikieta ma się odbyć w oczywiście w Warszawie, w niedzielę, przy okazji uroczystego otwarcia obiektu. Pod „inicjatywą społeczną” podpisało się też Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

13:36 – W jednym z komentarzy pod informacjami na profilu Facebookowym Anonymous Polska pojawiła sie informacja o planowanej akcji „Cisza przed burzą”:

- Ile potrwa event:
72h (Jeżeli nie wymknie się spod kontroli)
- Czy wymaga udania się w konkretne miejsce: Nie.
- Czy wzięcie udziału w evencie wymaga wielkiego wysiłku: Wrecz przeciwnie, jest banalnie prosty.
Kiedy dowiemy się na czym konkretnie polega: Najprawdopodobniej jeszcze dzisiejszej nocy.
- Co chcemy osiągnąć: Zademonstrować potencjał jaki w nas drzemie. Najwyższy czas, by nasze zdanie miało znaczenie przy ustalaniu praw, któe dotyczą naszego życia.
- Czy event ma charakter pokojowy?
W 100%
- Jak pomóc?
Na tyle ile mozecie, informujcie swoich znajomych o tym, co sie dzieje – poki jeszcze mozemy pisac na FaceBooku.
- Kiedy kolejne informacje?
18:00;26.01.2012
- Klucz: ‚Nie biorą na siebie odpowiedzialności ludzie, których do tego wybraliśmy – najwyższy czas byśmy interweniowali.’

Dodajmy, że hakerzy z Anonymous już kilkukrotnie grozili atakami, jeśli Polska podpisze ACTA. Do tej pory w sieci jest jednak spokojnie. Wśród witryn nagminnie ostatnio blokowanych jest tylko prywatna strona interetowa Radka Sikorskiego.

13:20 – Solidarna Polska, nowa partia Zbigniewa Ziobry, też postanowiła być widoczna. W sprawie ACTA zorganizowała specjalną konferencję prasową. Posłowie przysz z zaklejonymi czerwoną taśmą ustami.

13:00 – Happening Ruchu Palikota w Sejmie został przełożony o kilka godzin. W Sejmie, na debacie zdrowotnej, nie pojawił się Donald Tusk. W jego imieniu na mównicy występuje minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Donald Tusk zjawi się w budynku na ul. Wiejskiej dopiero popołudniu. Premier ma brać udział w debacie nad odwołaniem ministra Arłukowicza (na wniosek PiS). Ruch Palikota zapowiedział, że przywita Tuska przebrany w białe maski znane z protestów przeciwko ACTA.

12:52 – Wczorajsze protesty w sprawie ACTA nie wszędzie miały charakter pokojowy. W Kielcach zatrzymano już 28 zadymiarzy, którzy „dołączyli się do protestu” internautów i niszczyli samochody, znaki drogowe, przystanki.

12:50 – W sieci jest spokojnie. Wciąż nie działa prywatna strona ministra Sikorskiego, ale nie potwierdziły się informacje o niedziałających stronach internetowych Sejmu.

12:39 – Jarosław Kaczyński o ACTA:

W tym wielkim sporze o ACTA wysuwana jest propozycja, by doszło do referendum, które miałoby zdecydować o ostatecznej decyzji naszego rządu w tej sprawie. My podejmujemy tę inicjatywę.

12:25 – Nie tylko Janusz Palikot postanowił „wspomnieć” o ACTA w Sejmie. Również PiS nie chce pozostać w cieniu.

Jarosław Kaczyński ogłosił, że jego klub złoży wniosek o PRZEPROWADZENIE REFERENDUM W SPRAWIE ACTA.

12:12 – Nie działa prywatna strona Radosława Sikorskiego. Nie ma natomiast problemów z działaniem wytryny MSZ.

12:05 – W sieci toczy się gorąca dyskusja (zapraszamy na CZAT NA ŻYWO, na dole strony, pod tekstem), ale jest zaskakująco spokojnie.

Internauci donieśli nam natomiast, że znów nie działa strona internetowa Radosława Sikorskiego.

11:55 – Janusz Palikot organizuje kolejny happening w Sejmie. Tym razem zapowiada, że jego posłowie założą białe maski (znane rózniez z demonstracji w Warszawie), gdy premier Donald Tusk wejdzie na sejmową mównicę.

11:51 – Najlepsze hasła z transparentów niesionych w pikietach STOP ACTA:
„A-rogancki C-yniczny T-raktat A-ntyspołeczny”
„Hakuna matata ACTA to szmata”
„Tusk matole, skąd ściągniesz pornole”

…i te mniej oryginalne:
„ACTA Stop”
„Nie dla ACTA”
„Patrzymy wam na ręce. Stop ACTA”
„Stop ACTA, więcej prawdy”
„Free internet”
„Precz z cenzurą”
„Z nami nie wygracie”
„Tusku ręce precz od internetu”
„Wolność w sieci ponad wszystko”
„Razem zwyciężymy”

11:43 – Kolejne głosy oburzenia w sprawie ACTA (i nie tylko) (pisownia oryginalna)

~anonim3917: W NAS MŁODZYCH JEST JAKAŚ NADZIEJA!

~anonim2345:
ale sobie prze***** u 3 najwięksych grup – kibiców, kierowców i internautów

~anonim1463: my nie jesteśmy złodziejami, jesteśmy sprytni… żebyście widzieli miny Norwegów, którym mówiłam, że u nas w Polsce zarabia się 1200zł i utrzymuje z tego całe rodziny. A kiedy powiedziałam im, że na wakacje raczej się u nas nie wyjeżdża to robili miny jak szczupaki, bo bo jak to. Wakacji nie mieć?

11:35 – W sieci pojawiają się kolejne filmy dotyczące ACTA:

11:15 – Głos w sprawie ACTA zabrała Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz.

RPO ma wątpliwości co do metody procedowania i „okoliczności podpisania” porozumienia ACTA. W tej sprawie – oraz sprawie ewentualnych zmian w sposobie procedowania kolejnych ustaw – Irena Lipowicz wysłała już list do premiera Donalda Tuska.

11:01 – Zamilkła bardzo aktywna do tej pory grupa Anonymous Polska. Ostatnie posty dotyczą wyłączne protestów na ulicach polskich miast.

10:58 – Dyskusja na CZACIE coraz częściej schodzi na tematy polityczne: (zapis postów w oryginale)

~anonim8379: pożyjemy zobaczymy

~anonim3917: ALE MNIE TO WKURZA NAPRAWDE!

~anonim5256: właśnie bać się nie można ale trzeba znaleźć dziury prawne tak by mieć poparcie a jak się zmieni rząd to trzeba zmienić prawo bo czasy się zmieniają ludzie też…

10:47 – Głos w sprawie ACTA zabrał minister cyfryzacji Michał Boni. Boni był gościem Polskiego Radia „Trójki”: Teraz powinniśmy zadbać o to, żeby wyjaśniać ten dokument tak, żeby rozwiać szereg mitów, (…)żeby jasno powiedzieć, że nie ma żadnej intencji polskiego rządu, aby ograniczać wolność w internecie. Pan premier powiedział jasno (…) że nie uruchomi procesu ratyfikacji, jeśli te wszystkie kwestie nie będą wyjaśnione i tego ja się trzymam.

10:44 – Choć jest polski podpis pod ratyfikacją ACTA, internauci zamierzają protestować przeciwko ACTA. Na Facebooku pojawiają się kolejne grupy nawołujące do wyjścia na ulice. Oficjalnie w czwartek mają sie odbyć dwa duże protesty w PRZEMYŚLU I GDAŃSKU.

10:25 – Podsumujmy dotychczasowe WYDARZENIA DNIA: ACTA podpisana nad ranem czasu polskiego w Tokio, Anonymous nie zostawiają tego faktu bez odpowiedzi. „Polsko, twój rząd myśli, że może wyłączyć internet. To jest czas, byście wyłączyli swój rząd” – nawołuje polski odłam hakerskiej grupy na Twitterze.

Wcześniej na oficjalnym, międzynarodowym kanale pojawiło się ostrzeżenie przed kolejnymi atakami. dziś rano zebrał się zespół zadaniowy ds. ochrony portali rządowych

10:21 – Masz zdjęcia z PROTESTÓW PRZECIWKO ACTA? PRZEŚLIJ DO NAS, OPUBLIKUJEMY JE NA SE.pl

Czekamy na WASZE ZDJĘCIA: internet@se.pl

10:18 – Zdrojewski w TOK FM o ACTA: Żaden z przepisów nie powoduje zaostrzenia jakiegokolwiek przepisu w polskim prawie autorskim (…). Najważniejsze jest to, że umowa nie obejmuje osób fizycznych. Przepisy nie zmieniają niczego w sytuacji prawnej, swobód obywatelskich indywidualnych internatów.

10:05 – Wszystko wygląda na to, że tym razem, w przypadku ataków hakerskich, rzecznik rządu nie będzie już mówił o „dużym zainteresowaniu stronami”:

Rzecznik Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Artur Koziołek: Rano zebrał się zespół zadaniowy ds. ochrony portali rządowych.

10:00 – Co internauci myślą o podpisaniu ACTA:

(Wpis z CZATU SE.pl) ~anonim6927: Wczoraj w Krakowie ludzie skandowali: Tusk na Wawel, byle szybko.

9:51 – Niesiołowski o ACTA w Radiu ZET: – ACTA jest bardzo dobre, popieram, i będę głosował za ACTA natychmiast, jak tylko pojawi się w parlamencie. (…) Ci młodzi ludzie nic nie rozumieją, demonstrują z symbolami polski podziemnej. Ludzie ginęli na gestapo, w Oświęciumiu ginęli pod tymi symbolami! Jeśli ktoś w takiej sprawie wynosi symbole polski podziemnej to jest idiotą i nie należy z nim w ogóle dyskutować.

9:44 – Wpis z naszego CZATU NA ŻYWO (na dole strony, pod tekstem):

~anonim350: Coś się chyba zaczyna dziać:D:D:D

9:38 – Kolejne ostrzeżenie Anonymous:

 

9:33 – Informacja nie związana z ACTA, ale dotycząca najpopularniejszego „źródła wiedzy internautów”:

RADIO ESKA:

Facebook wybrał Warszawę. Zarządzający serwisem podjęli decyzję o uruchomieniu swojego biura w stolicy.

O lokalizację polskiego biura w swoich miastach starali się również włodarze i internauci m.in. z Wrocławia, Katowic, Szczecina i Białegostoku.

Jak podaje Pressserwis – Facebook zaczął już rekrutację pierwszych pracowników do warszawskiego oddziału firmy. Będzie to ósme biuro serwisu w Europie.

9:29 – RADIO ESKA:

Czwartek ma być kolejnym dniem protestów przeciwko ACTA. Demonstracje odbędą się w Poznaniu, Lublinie, Przemyślu oraz Opolu. Jutro (piątek) na ulice mają wyjść internauci z Warszawy. Zdaniem protestujących dokument może prowadzić to do blokowania treści i cenzury w imię walki z piractwem.

9:18 – Janusz Palikot w radiu TOK FM o ACTA:

„W szlachetnej intencji ograniczenia kradzieży intelektualnej wprowadza się instrumenty, które mogą pójść za daleko, jak w przypadku walki z terroryzmem”

„Uważam, że z punktu widzenia naszego kraju nie ma wyraźnej korzyści, żeby to podpisywać, rząd się trochę pospieszył. Ja rozumiem, że to jest element budowania sobie reputacji międzynarodowej i rząd się skusił na to. Ale od czasu do czasu warto, żeby Polska nie spieszyła się za bardzo.”

9:13 – ACTA podpisane, tymczasem wielu amerykańskich polityków wycofuje swoje poparcie dla ustaw PIPA i SOPA.

>>> WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Dlaczego NIE DZIAŁA WIKIPEDIA 18.01.2011 – wielki protest przeciwko nowym przepisom w prawie autorskim

9:11 – Wikileaks opublikowała dokumenty z których wynika, że USA chciało pominąć przy podpisywaniu ACTA min. Parlament Europejski, OECD czy G-8.

9:05 – Na razie nie mamy alarmów dotyczących działalności ANONYMOUS.

Czekamy na WASZE INFORMACJE internet@se.pl

9:00 – Już 23 stycznia Anonymous zamieścił w sieci ostrzeżenie:

8:58 – Internauci planują dużą demonstrację w SOPOCIE, pod domem Donalda Tuska. Dodajmy, że premier jest w… Warszawie.

8:52 – Na razie brak oficjalnych komentarzy w sprawie polskiego podpisu pod ACTA. Wszystko wygląda na to, że pierwszy będzie Janysz palikot, który pojawił się w porannej audycji radia TOK FM.

8:45 – Przed atakami ostrzegła nie tylko polska grupa ANONYMOUS. Wpis z złowrogim komunikatem: ACTA to be signed… expect us pojawił się na Twitterze już przed godziną 8:00.

8:41 – ZAPRASZAMY NA CZAT NA ŻYWO (pod tekstem – na dole strony):

>>> ACTA PODPISANE: CO DALEJ – ANONYMOUS OSTRZEGA: Spodziewajcie się… RELACJA NA ŻYWO

>>> ACTA PODPISANA: Polska podpisała porozumienie ACTA

8:41 – Planowane na czwartek manifestacje:

Przemyśl – wzburzeni internauci zbiorą się o godzinie 17.00 koło Niedźwiadka
Gdańsk – o godzinie 16.00 rozpocznie się manifestacja przed Urzędem Wojewódzkim
Opole – czwartek, Solaris godzina 18:00

8:35 – Internauci zapowiadają protesty, w sieci i na ulicach.

8:33 – ~anonim5982: jeszcze troche i zamontuja kamery w prywatnych mieszkaniach zeby miec pelna kontrole nad ludzmi !

>>> TRWA DYSKUSKA NA CZACIE SE.pl

8:30 – „Polsko, twój rząd myśli, że może wyłączyć internet. To jest czas, byście wyłączyli swój rząd”

Takie ostrzeżenie pojawiło się na Twitterze grupy Anonymous.

Wcześniej hakerzy zapowiadali na Facebooku, ze po podpisaniu ACTA „wyciągną ASA z rękawa.

7:30 – Po środowych protestach w sieci zawrzało.

Pod informacją ACTA PODPISANA: Polska podpisała porozumienie ACTA w ciągu 30 minut pojawiło sie poda 100 komentarzy. DYSKUSJA TRWA – ZAPRASZAMY DO WYRAŻANIA SWOJEJ OPINII NA CZACIE

7:00 – Wszystkie serwisy informacyjne jako pierwszą informację podają „Podpisanie ACTA”

Godzina 3.30 – Polska podpisała porozumienie ACTA.

>>> ACTA PODPISANA: Polska podpisała porozumienie ACTA

Razem z Polską ACTĘ ratyfikowały: Belgia, Bułgaria, Czechy, Finlandia, Francja, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Portugalia, Rumunia, Słowenia, Hiszpania, Szwecja i Wielka Brytania. Podpisu nie złożyły: Cypr, Estonia, Niemcy, Słowacja i Holandia.

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

18 odwiedzających teraz
0 gości, 18 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 12:12 am UTC
Ten miesiąc: 38 o godz. 02-06-2023 05:45 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC