
W czwartek po południu 79- letnia mieszkanka gm. Hańsk zawiadomiła dyżurnego włodawskiej komendy, że znany jej mieszkaniec Dubeczna wszedł do jej mieszkania, wbrew jej żądaniu nie opuścił domu a następnie skradł pieniądze, wędliny, masło, alkohol, papierosy i inne przedmioty powodując straty w wysokości około 400 złotych.
Jak wynikało z relacji pokrzywdzonej pijany napastnik zażądał pieniędzy i alkoholu, a gdy ta odmówiła zaczął przeszukiwać jej mieszkanie. Sprawca przewrócił kobietę, doprowadził ją do stanu bezbronności a później groził pobiciem. 79 latka o zdarzeniu opowiedziała sąsiadom , następnego dnia powiadomiona została Policja. Już po kilku godzinach od otrzymania informacji o rozboju policjanci z Hańska zatrzymali prowadzącego wędrowny tryb życia 33- latka. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W miejscu, gdzie wcześniej przebywał policjanci zabezpieczyli butelkę po skradzionym alkoholu.
33-latek jeszcze dziś trafi przed oblicze prokuratora, ten zadecyduje o jego dalszym losie. Za rozbój zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
źródło: KWP