Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / 26 zatrzymanych
nsog-696x464

26 zatrzymanych

To była szybka i dobrze zaplanowana akcja. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie wraz z Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym błyskawicznie weszło do budynku, w którym mieściła się paczkowalnia nielegalnych papierosów.

– Łącznie zatrzymano dwadzieścia sześć osób, jak się okazało, samych obcokrajowców, i zabezpieczono blisko osiemset tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Przejęto także profesjonalną i specjalistyczną maszynę do paczkowania papierosów oraz ponad tonę surowców używanych do ich produkcji – informuje por. SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

– Na miejscu zabezpieczono także ponad sto tysięcy złotych w gotówce na poczet ewentualnych grzywien. Wartość narażenia na uszczuplenia Skarbu Państwa, z tytułu nieodprowadzonych podatków, gdyby ten towar trafił na rynek, oszacowano na co najmniej osiemset tysięcy złotych – dodaje por. Sienicki.

Z ustaleń operacyjnych wynika, że grupa mogła w okresie swojej działalności uszczuplić należności podatkowe względem Skarbu Państwa na kwotę nawet 10 milionów złotych. Wyprowadzeni z dziupli w powiecie rawskim na terenie województwa mazowieckiego usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także przestępstw o charakterze karnoskarbowym. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Rawie Mazowieckiej.

źródło: Nowy Tydzień (pc)

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
3 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 02:50 pm UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 10-04-2021 05:20 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC