Home / Aktualności / 222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3. Maja we Włodawie
3 maja

222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3. Maja we Włodawie

3 majaJak co roku patriotyczne uroczystości trzeciomajowe we Włodawie rozpoczęły się mszą świętą za Ojczyznę w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Wśród licznie zebranych pocztów sztandarowych, kazanie wygłosił proboszcz parafii ks. Stanisław Dadas. Na szczęście pogoda dopisała.

Jak co roku patriotyczne uroczystości trzeciomajowe we Włodawie rozpoczęły się mszą świętą za Ojczyznę w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Wśród licznie zebranych pocztów sztandarowych, kazanie wygłosił proboszcz parafii ks. Stanisław Dadas. Na szczęście pogoda dopisała.
Po mszy nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji przed pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił przewodniczący rady miejskiej – Tomasz Korzeniewski. Następnie kilkadziesiąt delegacji złożyło wieńce i wiązanki pod pomnikiem T. Kościuszki. Wśród nich jako jedna z pierwszych złożyła wieniec delegacja powiatu włodawskiego w składzie: starosta Wiesław Holaczuk, wicestarosta Edward Łągwa, przewodniczący rady Tadeusz Rudko.
Niemal tradycją staje się już udział w pochodzie włodawskich Ridersów. Motocykliści jadą jednak na końcu, nie zaś na przedzie pochodu, jak to miało miejsce kilka lat temu.
Kilka minut po południu w sali kina rozpoczęła się okolicznościowa akademia przygotowana przez Włodawski Domu Kultury i młodzież z PG nr 1 we Włodawie oraz 5-latkowie z PM nr 1. Było podniośle i patriotycznie. Jak zwykle zachwyciły najbardziej maluchy.
Po oficjalnych uroczystościach na stadionie miejskim oldboje rozegrali mecz z VIP-ami. Było bardzo emocjonująco. Mecz wygrali oldboje 10:3 (6:1). Jedną bramkę dla drużyny ViP-ów strzelił starosta W. Holaczuk. Spotkanie oglądało kilkuset mieszkańców miasta.

źródło: Starostwo Powiatowe Włodawa

About TV Włodawa

12 odwiedzających teraz
1 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 17 o godz. 11:10 pm UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC