Home / 22 międzynarodowa uczta folklorystyczna
folklor

22 międzynarodowa uczta folklorystyczna

Zbliża się 22 edycja Międzynarodowego Poleskiego Lata z Folklorem. Jedna ze sztandarowych imprez we Włodawie rozpocznie się 10 lipca i potrawa pięć dni.

Pierwszy dzień festiwalu będzie poświęcony Ojcom Paulinom, którzy obchodzą 20 rocznicę powrotu do klasztoru i Parafii Św. Ludwika we Włodawie. Z tej okazji w specjalnym koncercie wystąpią zespoły: „Tehilim”, „Maleo Reggae Rockers” i „Joszko Broda” z autorskim programem.

Druga odsłona imprezy to koncert pod hasłem „Kalejdoskop folkloru rosyjskiego” w wykonaniu ośmiu zespołów: „Lel”, „Rosinka”, „Zabawa”, „Nieznost”, „Wiereja”, „Radunica”, „Ossa” i „Milea-Lada”.

W kolejnym dniu w stolicy międzynarodowego folkloru odbędzie się „Spotkanie kontynentów”, czyli występ zespołów z różnych części świata. We włodawskim amfiteatrze zaprezentują się grupy z Rosji, Stanów Zjednoczonych i Polski, którą będą reprezentować miejscowi artyści z zespołów tańca ludowego „Polesie” i „Włodawiacy”.


13 lipca w piątek miłośnicy folkloru i turyści wypoczywający na Polesiu będą mogli podziwiać kolejnych wykonawców, tym razem z Turcji i Ukrainy a także Zespół Tańca Ludowego „Łukowiacy”.

Tegoroczne „Lato z folklorem” zakończy się koncertem pod hasłem „Europa jest piękna”, w którym swoimi umiejętnościami taneczno-instrumentalno-wokalnymi będą się popisywać grupy z Białorusi i Hiszpanii oraz Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Źródło: IAS

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

7 odwiedzających teraz
1 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC