Home / Aktualności / 20 Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – Białe’2014 (OGLĄDAJ RELACJA)
20 Festiwal-23

20 Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – Białe’2014 (OGLĄDAJ RELACJA)

Organizatorem, jak co roku była Gmina Włodawa. W tym roku na scenie zaprezentowało się 70 wykonawców: 6 zespołów i 64 solistów w kategoriach 6-10 lat, 11-13 lat, 14-16 lat. Uczestnicy walczyli o Złotą, Srebrną i Brązową Łódkę oraz o nagrodę Grand Prix Festiwalu.

20 lat historii piosenki dziecięcej w Okunince nad Jeziorem Białym:
Pomysłodawcami i pierwszymi realizatorami Festiwalu w Okunince nad Jeziorem Białym, w 1995 roku, byli Waldemar Lipiński i Janusz Włodarczyk z Gminnego Ośrodka Kultury. Pierwsze lata festiwalu to koncertowanie w świetlicach wiejskich dla mieszkańców danych miejscowości gminy Włodawa oraz przesłuchania konkursowe w Okunince. W latach 2000-2002, pod okiem ówczesnej dyrektor GOK Anny Cykier, Festiwal zyskał rangę Wojewódzkiego pod skrzydłami Wojewódzkiego Domu Kultury w Lublinie. Od roku 2003 zasięg Festiwalu został rozszerzony i nie ograniczał się tylko do województwa lubelskiego. Gościliśmy uczestników z podlaskiego, podkarpackiego i mazowieckiego.

Klimat miejsca oraz rodzinna atmosfera, stworzona przez pracowników referatu kultury Urzędu Gminy Włodawa pod kierownictwem Marty Wawryszuk, pozbawiona ostrej rywalizacji powoduje, że rok rocznie na Festiwalu gości blisko 100 osób. Można śmiało powiedzieć, że na naszym Festiwalu wyrosły prawdziwe gwiazdy piosenki. W piątkowy wieczór, specjalnie wystąpił Bartek Kawałek – kilkukrotny laureat naszego Festiwalu oraz uczestnik programu The Voice of Poland, w towarzystwie Natalii Wilk i Fraglesów 2. Bartek po raz pierwszy na Festiwalu wystąpił w 2004 roku w kategorii 6-10 lat zajął drugie miejsce, zdobywając Srebrną Łódkę. Siostra Kasia w tej samej kategorii zdobyła wyróżnienie a najstarsza – Agata zdobyła Złotą Łódkę w kategorii 14-16 lat. Kolejne lata owocowały w same sukcesy sceniczne rodziny Kawałków. W 2013 roku osiemnastoletni Bartek pojechał na nagranie do II edycji programu „The Voice of Poland”, żeby kibicować młodszej siostrze. Zdecydował się jednak wystąpić w castingu i przeszedł dalej. Jego siostra odpadła. Bartek trafił do zespołu Justyny Steczkowskiej.
Oprócz rodziny Kawałków z Piotrowic, należy wspomnieć o Julii Trojanowskiej, która odnosi sukcesy w konkursach i festiwalach w kraju i za granicą, a która w 2006 roku pojawiła się na scenie w Okunince, w niebieskiej sukience, i zdobyła Brązową Łódkę w kategorii 6-10 lat. Dodajmy, że była najmłodszym uczestnikiem wspomnianej edycji. Julia od tej pory nie opuszcza podium i święci triumfy w kolejnych kategoriach wiekowych Festiwalu.


Wielokrotne sukcesy na Festiwalu w Okunince i na innych scenach wojewódzkich i krajowych odnosili również: Aleksandra Cmoluch, Przemysław Przystup, Agata Sosnowska, Agata Żelazowska, Krzysztof Skóra, Paweł Skiba, Klaudia Drożdżyk, Milena Majewska i wielu innych.
W tym miejscu wypada podziękować wszystkim uczestnikom, opiekunom i instruktorom za sukces 20 kolejnych festiwali oraz wszystkim jurorom, którzy przez te 20 lat sprawiedliwie i profesjonalnie oceniali zmagania wokalistów i zespołów muzycznych.

Talenty wokalne tegorocznych uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie : Grzegorz Paluch, Marta Oniśk, Krzysztof Oniśk. Jury po wysłuchaniu solistów oraz zespołów wokalnych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Soliści :
KATEGORIA 6-10 lat
1. Agata Zając – SP Nr 2 w Puławach
2. Laura Łabiga – Zespół Szkół w Krężnicy Jarej
3. Elżbieta Jakubiec – Janów Lubelski

Wyróżnienia
1. Antonina Matysek – Zespół Szkół w Krężnicy Jarej
2. Natalia Kneć – Zespół Szkół w Krężnicy Jarej
3. Aleksandra Tracz – GOK w Modliborzycach
4. Jowita Szatraj – SP Nr 2 w Puławach

Nagroda Dodatkowa
1. Katarzyna Grzywa – Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice w Piotrowicach

KATEGORIA 11-13 lat
1. Marta Tchórzewska – Klub Kultury PIAST Biała Podlaska
2. Zuzanna Boguń – Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice w Piotrowicach
3. Aleksandra Małek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Janowie Lubelskim

Wyróżnienia
1. Mateusz Obara – Zespół Szkół w Krężnicy Jarej
2. Dominika Bugajska – MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim
3. Emilia Tworek – Dom Kultury w Sokolnikach

KATEGORIA 14-16 lat
1. Alicja Karpiuk – Szkoła Muzyczna Music Fun Włodawa
2. Natalia Pieńkowska – Zespół Szkół w Krężnicy Jarej
3. Weronika Kowalczuk – Dom Kultury w Sokolnikach

Wyróżnienia
1. Jakub Pacura – Dom Kultury w Sokolnikach

ZESPOŁY
1. „WIOLINKI” – Zespół Szkół w Krężnicy Jarej
2. „TRÓJA NA SZYNACH” – SP Nr 2 w Parczewie
3. „MAŁE WIOLINKI” – Zespół Szkół w Krężnicy Jarej

Nagroda GRAND PRIX FESTIWALU – Zespół „PRIMO” – Dom Kultury w Sokolnikach
Komisja konkursowa w ocenie sugerowała się wytycznymi regulaminu festiwalu.

About TV Włodawa

7 odwiedzających teraz
0 gości, 7 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC