Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie w ogólnopolskim projekcie „Wzrastanie”
IMG_4827 7

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie w ogólnopolskim projekcie „Wzrastanie”

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego we Włodawie realizuje ogólnopolski projekt „Wzrastanie” PCK pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Głównym celem programu jest zwiększenie zaangażowania dzieci i młodzieży w działalność wolontariacką w środowisku lokalnym.

Specjalny Ośrodek  Szkolno-Wychowawczy we Włodawie podjął się kolejnego działania w ramach projektu, które dotyczy wolontariatu międzypokoleniowego na rzecz seniorów „Wzrastanie”. Młodzi ludzie wspólnie ze starszymi osobami opiekują się roślinami, które przekazał Polski Czerwony Krzyż. Celem jest nawiązanie wspólnych relacji i uczenie się od siebie nawzajem. Warto wyróżnić uczennice: Milenę Litomską, Patrycję Iwaniuk i Dominikę Grzeszczuk. Wolontariuszki nie tylko pomagają wybranej osobie starszej w pielęgnacji drzewka, ale także spędzają razem czas na wspólnych spacerach, pomagają w zakupach i pracach domowych. W działania chętnie włączyli się rodzice zaangażowanych uczennic, co dowodzi, że projekt pogłębia także więzi rodzinne. Akcja na rzecz seniorów ma także wymiar ekologiczny. Drzewa bowiem nazywane są wielkimi fabrykami tlenu. Rośliny w procesie fotosyntezy pobierają z powietrza dwutlenek węgla, zatrzymują zawarty w nim węgiel, a oddają życiodajny dla większości ziemskich organizmów tlen. Uczniowie posadzili rośliny w Światowy Dzień Ziemi. Szkolne Koło PCK, którym opiekuje się pani Marta Uźniak i pan Artur Mierzwa daje uczniom możliwość wykazania się inicjatywą, uczniowie mogą robić coś bardzo cennego, mogą pomagać.

W ramach ogólnopolskiego projektu uczniowie prowadzą także własną stronę internetową, na której szczegółowo opisują swoje działania m.in. znajdują się tam ciekawe fotorelacje związane z realizacją akcji na rzecz seniorów.(link do strony:  https://sites.google.com/site/kreatywniwlodawa/home )

 

Aktywność uczniów jest oceniana na portalu społecznościowym PCK www.wzrastaniepck.pl Każdy uczestnik programu ma założony swój własny profil, na którym zbiera punkty za wykonanie określonych zadań. Ośrodek może poszczycić się tym, iż najaktywniejszą wolontariuszką marca
i kwietnia, wyłonioną przez PCK w ogólnopolskim programie jest uczennica Patrycja Iwaniuk.
W projekcie biorą udział szkoły z województwa: lubelskiego, małopolskiego
i podkarpackiego. Najlepsze Szkolne Koło PCK zdobędzie nagrodę główną w postaci tygodniowej wycieczki dla max 25 osób do Mszany Dolnej. 

źródło: SOSW


IMG_4827 7 IMG_5225 77 kolaż1m SAM_1593 7 SAM_1597 77

About TV Włodawa

16 odwiedzających teraz
0 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 21 o godz. 12:06 am UTC
Ten miesiąc: 54 o godz. 07-08-2021 07:36 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC