Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Warsztaty fotograficzne na Uniwersytecie Trzeciego Wieku
e6

Warsztaty fotograficzne na Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Polskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów we Włodawie, którego kierownikiem jest Irena Rutkowska ma bogatą ofertę edukacyjną. Jest ona ciągle rozszerzana o nowe zajęcia. Od 30 czerwca studenci mogli uczestniczyć w warsztatach fotograficznych. W trakcie cotygodniowych zajęć seniorzy dowiedzieli się na co trzeba zwrócić uwagę robiąc zdjęcia.

Po części teoretycznej miłośnicy fotografii ruszyli w teren. Wyjazd na Adamki, wizyta na włodawskiej strzelnicy przed wschodem słońca, oraz spacery brzegiem Bugu były doskonałą okazją do nabycia nowych umiejętności, oraz doskonalenia już posiadanych. Przez cały czas trwania zajęć amatorom fotografii towarzyszył instruktor Włodzimierz Czeżyk, który służył dobrą radą, oraz pokazał uczestnikom wiele interesujących miejsc. Na zakończenie kursu 12 sierpnia zorganizowano konkurs aby wybrać najciekawsze zdjęcie wykonane w trakcie zajęć.  Jury w składzie Włodzimierz Czeżyk i Wiesław Muszyński  oceniając prace konkursowe brali pod uwagę m.in:

e3 e5 e6

- kompozycję,

- naświetlenie,

- wrażenia ogólne,

- piękno,

- przejrzystość tematu. 

Za najlepszą fotografię uznano zdjęcie Pani Haliny Bondyry.  Wyróżnione zostały również zdjęcia, które wykonały: Anna Kościuk, Irena Rutkowska, Jadwiga Hołowieniec , Krystyna Łągwa, Bożena Gierach, Zofia Hilczuk, Maria Daniluk.  

Prowadzący zajęcia Włodzimierz Czeżyk podziękował uczestnikom za zaangażowanie. Wystawił wszystkim ocenę bardzo dobrą. Zachęcał również do dalszego zdobywania wiedzy z zakresu fotografii. Fotografie wykonane przez studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku zachwyciły również Burmistrza Włodawy Wiesława Muszyńskiego. Wręczając pamiątkowe dyplomy gospodarz miasta pogratulował studentom determinacji w zdobywaniu wiedzy. Podziękował również Przewodniczącej UTW  za udział w różnych  przedsięwzięciach lokalnych, oraz pomoc w ich organizacji. Zajęcia fotograficzne mogły się odbyć dzięki wsparciu Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublinie.   

źródło: Krzysztof Popko

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
1 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 06:15 am UTC
Ten miesiąc: 81 o godz. 10-17-2019 06:57 pm UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC