Home / Aktualności / 150 biegaczy z żelaza stanie do boju!
Żelazny-Bieg-2-plakat 2

150 biegaczy z żelaza stanie do boju!

Bardzo poważna impreza triatlonowa nad J. Białym w Okunince odbędzie się w sobotę, 14 czerwca o godz. 13:00 w Okunince. Zgłosiło się do niej prawie 200 zawodników z całej Polski. Jednak wystartuje tylko 150, bo na tyle są przewidziane te zawody. „Żelazny Bieg” może stać się cykliczną imprezą o ogólnopolskiej randze. Organizatorem jest włodawskie starostwo. 

14 czerwca na trasieOkuninka – Orchówek planowany jest triatlon – czyli zmagania sportowców o ekstremalnych możliwościach. Triatlon składa się z trzech części – pływania, jazdy rowerem i biegu długodystansowego. Podczas minionej olimpiady w Londynie to właśnie tę dyscyplinę oglądało najwięcej mieszkańców tego miasta. Cieszy się ona zatem coraz większą popularnością. Teraz zawita nad J. Białe.

Impreza będzie elementem promocji województwa lubelskiego, jak również upowszechni ideę zdrowego trybu życia oraz stanowić będzie żywą lekcję historii o żołnierzach Polskiego Podziemie Niepodległościowego. Cieszy mnie, że druga edycja tych zawodów przerosła nasze oczekiwania i zgłosiło się znacznie więcej chętnych niż mieliśmy miejsc - mówi Wiesław Holaczuk, starosta włodawski. „Żelazny Bieg” dedykowany jest pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy po wojnie zmagali się z komunistycznym totalitaryzmem.

Bieg będzie organizowany w formie triathlonu o charakterze sprint – 750 m pływania, 20 km jazdy rowerem oraz 5 km biegu. Planowana trasa zawodów obejmuje dwie miejscowości Okuninkę i Orchówek.

 
Zawody rozgrywane będą w dwóch kategoriach open: kobiet i mężczyzn powyżej 16. roku życia. Przewidywane są atrakcyjne nagrody.

 
Głównymi organizatorami „Żelaznego Biegu” są: Starostwo Powiatowe we Włodawie oraz stowarzyszenie Leniwce.pl  Szczegółowy program imprezy wraz ze wszelkimi informacjami znajduje się na stronie www.zelaznybieg.pl

 
Jestem przekonany, że impreza ta może stać się niedługim czasie wizytówką naszego regionu. Widowiskowość triathlonu i piękna przyroda powiatu włodawskiego powodują, że warto zorganizować takiego typu zawody nad Jeziorem Białym – dodaje Mariusz Zańko (kierownik zawodów).

 
PS – W związku z tymi zawodami, tego dnia w godz. 12.30 – 15.00 będą miały miejsca utrudnienia w ruchu drogowym. Zamknięta będzie droga gminna nr 104228 Okuninka – Orchówek (od kościoła w Okunince do drogi w Orchówku), 800-metrowy odcinek obwodnicy Jeziora Białego (od centrum do kościoła) oraz chodnik od centrum do hotelu Rusałka.

 

źródło Starostwo Powiatowe we Włodawie

About TV Włodawa

7 odwiedzających teraz
0 gości, 7 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC