Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / 14 MEDALI WŁODAWSKIEGO SKORPIONA W TAEKWONDO !!!
5-DSC_0154

14 MEDALI WŁODAWSKIEGO SKORPIONA W TAEKWONDO !!!

W takich zawodach włodawska sekcja kickboxingu jeszcze chyba nie brała udziału w swojej dziewięcioletniej historii … 12 startujących, 7 dziewcząt, 5 chłopców najmłodszy startujący 7 lat , najstarszy 14 lat. Dziewięć samochodów wyruszyło w Niedzielę 12 października z pod Internatu ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie na zawody Taekwondo Piaski Open.

W sumie 32 osoby bo na zawody zawitał główny sponsor włodawskiego „Skorpiona” wraz z wnuczką oraz Ania Szajewska pierwsza medalistka Mistrzostw Polski w kickboxingu z Włodawie która pomagała tworzyć tę sekcję. Zawody były również 20-leciem LKSW DAN klubu teakwondo który prowadzi Piotr Bernat 5 Dan.  Był tort, kompot niespodzianki, walki  najmłodszych a nawet łzy. Na starcie stawiło się 153 zawodników z różnych klubów. Zawodnicy startowali w różnych konkurencjach, szybkościowe kopnięcia na tarcze, wyskok dosiężny, walki na pałki miękkie ale dla trenera jak to Sylwka najbardziej liczyły się walki semi contact i touch contact dla najmłodszych. Walki co prawda przerywane ale na punkty.  „Na zawody jechaliśmy z wiara że uda nam się coś wyrwać bo taekwondecy znani są ze niesamowitej sprawności fizycznej i niewiarygodnych kopnięć, a tu taka niespodzianka taka waleczność dzieci z Włodawy i okolic, ponieważ część rodziców dowozi na zajęcia dzieci z miejscowości oddalonych nawet o 30 km.

Na turnieju zabłysła nowa gwiazda 12 letnia Monika „Mocna” Konieczna która zdeklasowała swoje rywalki a przydomek nadała jej sama „ZADRA”, pierwsza walka zakończyła się w pierwszej rundzie ponieważ przeciwniczka nie była zdolna do konturowania walki po ciosach Moniki i trenerka przerwała walkę, RSC. Druga walka to półfinał w którym znowu pojedynek zakończył się przed czasem, po ciosach Moniki zawodniczka poddała się i finał w którym przeciwniczka stała na macie i płakała a trener zakazał zadawania ciosów Monice wynik finału 6 do zera….. czyżby następczyni Zadry i Ruskiej? Złoty medal Moniki „Mocnej” Koniecznej.

Następnie popis 10 letniej Amelii Olszewskiej którą rodzice dowożą na treningi już cztery lata z Hańska, w każdej konkurencji Amelka zdobyła medal, w sumie cztery niestety bez złotego który przegrała jednym punktem, trzy brązowe i srebrny w walkach, ile to wysiłku wymagało, zawody trwały od 8 00 do 20.00 . Z kolei  trzeba pochwalić 11 letnia Jagodę Marciochę z Włodawy po której nikt się nie spodziewał że tak się zaprezentuje na tle tak doświadczonych zawodniczek, Jagoda wykazała się przede wszystkim opanowaniem i myśleniem podczas walki co zaowocowało złotym i srebrnym medalem w walkach.

Następnie nasze dwie Kadetki Weronika Weremczuk oraz Dominika Jagięłłowicz z Włodawy wygrały swoje pojedynki i weszły w strefy medalowe w walkach semi-contact oraz soft stick zdobywając po dwa medale  Weronika złoty i brązowy a Dominika srebrny i brązowy, dwie zawodniczki wygrały walki o 3 miejsca.
Debiutant Miłosz Bednarski również z Włodawy zdobył w wyskoku dosiężnym srebrny medal, cieszy fakt ponieważ stawiła się duża grupa startujących w tej konkurencji.
Następny zawodnik tym razem  wśród dzieci to Jakub Paciorkowski który docierając do finałów w dobrym stylu zdobył dwa srebrne medale, jeden w walkach dzieci drugi w kopnięciach szybkościowych.
Słowa pochwały należą się także reszcie startujących 9 letni Bartosz Linkiewicz wygrał pierwszą walkę touch-contact i wszedł do półfinału tam jednak przegrał z zawodnikiem gospodarzy i została  mu walka o trzecie miejsce tak uległ zaledwie jednym punktem i zajął czwarte miejsce Blisko zdobycia medalu była Wiktoria Wieliniec z Janówki której naprawdę zabrakło nie wiele. Na turnieju debiutowały również dzieci: Paul Strzałkowski, Ania Schweisser, Grzegorz Wieliniec którym należą się także słowa uznania.
Sekundantami w zawodach byli Sylwester Protas, Małgorzata Choma oraz rodzice, wyjazd i start był możliwy dzięki Panu Wiesławowi Blicharskiemu właścicielowi firmy „HANDBUD” z Włodawy głównemu, wieloletniemu sponsorowi włodawskiej sekcji, Szkole Jazdy „Speed” Agnieszka Marciocha oraz Starostwu Powiatowemu we Włodawie.
Trener oraz Prezes klubu pragną podziękować rodzicom za zaangażowanie na zawodach.

                                                                       

MKS „Mechanik” Włodawa

 

About TV Włodawa

16 odwiedzających teraz
1 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 34 o godz. 02:08 am UTC
Ten miesiąc: 34 o godz. 06-14-2021 09:46 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-19-2021 12:25 pm UTC